Connect with us

Technologia

Bezpieczny odkup i trwałe niszczenie danych z dysków

Published

on

Tak, coraz częściej mówi się o tym, że odkup może wyjść wielu firmom na dobre. Tylko, że nie można zapominać o tym, iż równie ważne jest niszczenie danych. W szczególności, jeżeli ma się do czynienia z firmowymi dyskami, jakie można znaleźć w komputerach, czy też w laptopach.

“Wyciek” danych na zewnątrz

Wyobraźmy sobie, że jako przedsiębiorcy sprzedajemy komputery firmowe, ponieważ nie są one już tak wydajne, jak byśmy chcieli. Aczkolwiek, do mniej ambitnych prac, jak np. codzienne przeglądanie sieci, komputery jeszcze się przydadzą. Sprzęt zostaje wystawiony na grupach sprzedażowych, specjalnych witrynach i szybko znajduje on nowych właścicieli. Fantastycznie, ponieważ częściowo można odzyskać za nie pieniądze. Teoretycznie wszystkie dyski zostały wyczyszczone, ponieważ komputerowe kosze zostały opróżnione.

Tak, mowa jest tylko o teorii, ponieważ praktyka może wyglądać zdecydowanie gorzej. A wyjdzie to na jaw wtedy, kiedy dojdzie do “wycieku” danych na zewnątrz. Dlaczego tak się stanie? Ponieważ jako przedsiębiorcy nie zadbaliśmy o profesjonalne wyczyszczenie danych. Poza tym nie zadbaliśmy o bezpieczny odkup urządzeń elektronicznych z firmy. Wina tylko i wyłącznie będzie leżeć po naszej stronie.

Ochrona danych i odkup sprzętu

Jak więc widać, nie ma co bagatelizować tematu. Tak, sprzedając klientom indywidualnym urządzenia, można zarobić całkiem niezłe pieniądze, ale nigdy nie można być pewnym tego, czy nie trafią one w niepowołane ręce hakera, który zna się na pewnych sprawach.

Lepiej więc skorzystać z usług takich firm, jak https://selkea.pl/, która oferuje pomoc w tej tematyce. Można im powierzyć swój stary sprzęt za odpowiednią cenę (zysk i tak pozostanie w kieszeni). Do tego można być pewnym tego, że wszystkie dane zostaną w prawidłowy sposób wyczyszczone. Na zawsze. W taki sposób, że nie będą one już wcale do odzyskania. Tak, może i jest to nieco bardziej skomplikowane, ale lepiej w ten sposób, niż martwić się tym, że dane wyciekły i trafiły do miejsc, gdzie mogą narobić przedsiębiorcom sporych problemów. 

 

Continue Reading

Technologia

Czy już wiesz przy pomocy jakiej anteny będziesz odbierał telewizję?

Published

on

Wbrew pozorom wybór możliwie jak najlepszej anteny telewizyjnej nie jest czymś mało ważnym lub też banalnym.

(więcej…)

Continue Reading

Technologia

Fixly – szybki sposób na znalezienie fachowca

Published

on

Znalezienie rzetelnego specjalisty od usług wcale nie musi być czasochłonne. Dzięki aplikacji mobilnej Fixly można to zrobić w kilka minut, zlecając remont, naprawę, transport czy jakąkolwiek inną usługę wykonawcy z polecenia.  (więcej…)

Continue Reading

Technologia

Jak wybrać swoją pierwszą lustrzankę?

Published

on

Przymierzasz się do zakupu pierwszej w życiu lustrzanki, ale nie wiesz, od czego zacząć? Spokojnie, każdy fotograf kiedyś przez to przechodził. Liczba dostępnych na rynku modeli aparatów jest doprawdy przytłaczająca, a nieustanna rywalizacja producentów na nowe technologie sprawia, że łatwo się w tym wszystkim pogubić. Podpowiadamy, czego tak naprawdę powinieneś oczekiwać od dobrej lustrzanki dla początkujących.

(więcej…)

Continue Reading

Sitemap

Biznes

Polecamy

zobacz wiecje https://balltraps.com/wirtualne-biuro-czy-to-dobre-rozwiazanie-dla-malych-firm/ https://greenrepublic.pl/parasol-ogrzewacz-gazowy-polaczenie-funkcji-i-estetyki/