Connect with us

Biznes

Ile może wynieść zwrot podatku z Niemieci jak się o niego ubiegać?

Published

on

Chcąc wyemigrować do Niemiec warto wiedzieć, jak w tym kraju wyglądają rozliczenia podatkowe oraz zdawać sobie sprawę z tego, jak nadpłacony podatek odzyskać. Udowodniono bowiem, że za trzy miesiące pracy w Niemczech można liczyć na zwrot podatku z Niemiec nawet do 900 euro! Całkiem pokaźna kwota, prawda?

 

Jakie dokumenty należy zgromadzić decydując się na zwrot podatku z Niemiec?

Chcąc starać się o zwrot podatku z Niemiec, warto posiadać:

  • zaświadczenia podatkowe, które wystawiane są przez każdego pracodawcę, u którego mieliśmy okazję pracować w danym okresie;
  • kartę podatkową, umożliwiającą zsumowanie wpłaconych zaliczek podatku dochodowego (jest szczególnie przydatna, gdy zmienialiśmy pracodawców, bądź pracowaliśmy u kilku jednocześnie).

Zaznaczę, że karta podatkowa coraz częściej prowadzona jest w formie elektronicznej, dzięki czemu nie trzeba posiadać jej w formie fizycznej. Nie posiadając ani fakty podatkowej ani zaświadczeń od pracodawcy, istnieje możliwość rozliczenia się na podstawie odcinków wypłaty.

Te dokumenty są niezbędne do tego, aby starać się o zwrot podatku z Niemiec.

 

Czy to wszystko?

Nie, starając się o zwrot podatku z Niemiecnależy również pamiętać o tym, aby zgromadzić wszystkie dokumenty poświadczające prawo do ulgi. Wymagane jest to zazwyczaj w przypadku osiągania wysokich, ponadprzeciętnych zarobków. Żeby móc korzystać ze wspomnianych ulg trzeba przebywać na terenie Niemiec dłużej niż sześć miesięcy.

Jeśli pobieramy świadczenia socjalne, najprawdopodobniej konieczne będzie przedstawienie dokumentów, które ich dotyczą.

 

 

Continue Reading

Biznes

Stare, a nowe technologie w higienie. Jak mocno zmienia się branża czystościowo higieniczna?

Published

on

Stare metody dezynfekcji narzędzi nie odeszły do lamusa, bo okazuje się, że są bardzo skuteczne. Nie mówimy tutaj, że stosowane środki z 10 letnią tradycją mają przewagę nad nowoczesnymi preparatami, ale z pewnością można powiedzieć, że zdominowały umysły swoich klientów.

(więcej…)

Continue Reading

Biznes

Pomoc w sądzie – jak rozpoznać dobrego adwokata?

Published

on

Sprawy sądowe to coraz częstszy sposób na załatwianie spraw rodzinnych, firmowych czy też sąsiedzkich. Dochodzenie swoich praw w sądzie stało się w ostatnich latach ostatnią deską ratunku dla wielu Polaków. Sprawy mogą dotyczyć spraw majątkowych spadkowych, ale również związanych z rozwodami, ustaleniem ojcostwa czy też alimentami. Bez względu na rodzaj sprawy warto zastanowić się nad wynajęciem doświadczonego adwokata. Dlaczego?

(więcej…)

Continue Reading

Biznes

Jak urządzić dobre i udane wesele w Warszawie?

Published

on

Organizowanie imprezy weselnej nie jest łatwe. Wiele przyszłych Par Młodych bardzo stresuje się organizowaniem takiego spotkania, ponieważ liczą się oni (niestety) z ogromnymi kosztami. Do tego wiele par obawia się, czy ich wesele w Warszawie będzie naprawdę długo i mile wspominane nie tylko przez nich samych.

(więcej…)

Continue Reading

Sitemap

Biznes

Polecamy

https://grybow24.pl/2022/12/jakie-auto-wybrac-by-nie-przeplacac-za-oc/ https://beesafe.pl/porady/najpopularniejsze-marki-samochodow-w-polsce/ https://viptravel.com.pl/zadaszenie-na-taras-jaki-model-wybrac/