Connect with us

Ciekawe

Jak uformować niwaki?

Published

on

Efektowne niwaki odmienią charakter każdego ogrodu. Za ich pomocą można nadać przestrzeni orientalnego wyrazu. Warto wiedzieć, że rosnące już iglaki nadają się do formowania. Wbrew pozorom nie jest to tak skomplikowane zadanie, jak mogłoby się wydawać, jednak należy wykazać się cierpliwością i precyzją. Istotne jest również to, aby zaopatrzyć się w niezbędne przyrządy i akcesoria. Bez nich uzyskanie pożądanego efektu stanie się niemożliwe!

Czy iglaki mogą wyglądać jak niwaki?

Bonsai stały się prawdziwym hitem. Sprawiają, że ogród zyskuje luksusowego, a zarazem oryginalnego wyrazu. Starannie dobrana roślinność pozwala stworzyć niepowtarzalną atmosferę! Stare iglaki można uformować w taki sposób, aby wyglądały jak tradycyjne niwaki. Podstawą jest jednak to, aby wybrać odpowiednią odmianę, która jest do tego przystosowana.

Najlepszym wariantem są drzewka iglaste wyróżniające się powolnym tempem wzrostu. Mowa tutaj o m.in. cisach, sosnach, jałowcach. Inne gatunki błyskawicznie utracą nadany kształt, a cała praca pójdzie na marne!

Jakie narzędzia są potrzebne?

Chcesz uformować ogrodowe niwaki? Pamiętaj o tym, aby zaopatrzyć się w ostry sekator. Jeśli dysponujesz średniej jakości narzędziem, to lepiej wstrzymaj się od pracy. Taki przyrząd może pokaleczyć rośliny, a tym samym spowodować ich obumarcie. Przed cięciem dobrze jest wykonać ostrzenie.

Oprócz tego warto zadbać o środki bezpieczeństwa. Formowanie iglaków nie jest zbyt niebezpiecznym zadaniem, jednak nie można ignorować zasad ergonomii. Kawałki drzewa mogą boleśnie urazić oko. Sok produkowany przez rośliny bardzo często silnie uczula, więc trzeba pamiętać o ochronie dłoni.

Kiedy formowane są niwaki?

Jeśli planujesz cięcie drzew iglastych, to musisz stosować się do obowiązujących terminów. W zdecydowanej większości przypadków niwaki mogą być formowane wczesną wiosną. Ważne jest jednak to, aby nocą i nad ranem nie występowały zbyt duże przymrozki. Mogą one negatywnie wpłynąć na stan roślin, a nawet spowodować ich obumarcie. W przypadku wątpliwości rozsądniej zaczekać na dogodniejszy czas.

Nieco inaczej jest w przypadku sosny, która może zostać podcięta dopiero po wypuszczeniu tzw. świeczek. Zwykle dzieje się to późną wiosną lub wczesnym latem. Kształtowanie niwaków ma więc miejsce na przełomie maja i czerwca. Oczywiście iglaki można ponownie uformować w późniejszych miesiącach, aby podkreślić ich kształt i pozbyć się niepotrzebnych gałązek.

Więcej informacji znajdziesz na stronie niwaki.

Continue Reading

Ciekawe

Poszukujesz narzędzia do przeprowadzenia spotkań lub promocji usług? Tablice szkolne i kredowe znajdziesz w ofercie sklepu Wally!

Published

on

Tablice suchościeralne lub kredowe mają wiele zastosowań. Wykorzystywane są w salach lekcyjnych lub wykładowych do prowadzenia zajęć, w lokalach gastronomicznych do promowania menu lub w biurach do spotkań zespołowych. Wszędzie tam, gdzie zachodzi potrzeba wymiany informacji, nauki bądź zabawy, tablice sprawdzą się idealnie. W sklepie online z artykułami biurowymi i dekoracyjnymi Wally występuje wiele modeli tablic, które nieodłącznie kojarzą się ze szkołą. Pełnią rolę dekoracyjną, ale i praktycznego narzędzia, które swobodnie dopasujesz do swoich potrzeb. Zapraszamy do zakupów! (więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Optyczne powiększenie łazienki – to możliwe!

Published

on

Optyczne powiększenie łazienki – to możliwe!

Producenci ceramiki łazienkowej dbają o to, aby aranżacja małego pomieszczenia nie była dla nikogo wyzwaniem. Czy jednak zakup specjalnych rozwiązań dedykowanych niewielkim łazienkom to jedyny sposób na optyczne zwiększenie przestrzeni, jaką dysponujemy? Okazuje się, że wcale nie musi tak być, z pomocą przychodzi nam bowiem także kilka innych pomysłów. (więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Dlaczego warto postawić na legginsy?

Published

on

 

Bieganie to wspaniały sport, który z roku na rok uprawiany jest przez coraz większą liczbę nowych adeptów. Bieganie jest na tyle piękne, że wystarczy podstawowy sprzęt aby móc czerpać 100% satysfakcję z uprawiania tego sportu. Mimo wszystko warto zaopatrzyć się w pewne akcesoria umożliwiające komfortowy i efektywny bieg. Legginsy do biegania męskie są jednymi z ważniejszych atrybutów, które w swojej sportowej szafie posiada każdy mniej lub bardziej wprawiony biegacz. (więcej…)

Continue Reading

Sitemap

Biznes

Polecamy

https://monsterfunk.com/nowa-norma-iso-27002/ https://rupaulonfox.com/niezbednik-jezdzca-spodnie-do-jazdy-konnej-i-sztyblety/ https://www.gama-sklep.com.pl/a/343-ciemne-fronty-kuchenne