Connect with us

Biznes

Oczyszczanie budynków w sezonie zimowym

Published

on

Zima daje się we znaki całej naturze, ale trzeba też pamiętać o zabezpieczeniu naszych budynków. Najlepszą metodą ochrony jest oczyszczenie jej wodą, dzięki czemu materiały budowlane mają swoje właściwości ochronne na takim poziomie, jak wtedy gdy zostały zakładane.

Brud na elewacji przyczynia się do namnażania różnego rodzaju porostów, kolejnych warstw zanieczyszczeń, które utrudniają wentylacje budynku, sprawiają, że osad z deszczówki zbiera się na ścianach, a także przylegają do nich inne zanieczyszczenia – na przykład kurz drogowy, czy zarodniki roślin.

Zimą Te wszystkie czynniki mają spotęgowane efekty i dodatkowo chłód jest w stanie tworzyć pęknięcia w ścianach, tynku lub drewnie. Dlatego bardzo ważne jest, aby po zimie albo przed nią oczyścić całą powierzchnię ścian dachu oraz udrożnić rynny.

Polecane usługi: mycie elewacji cena

Aby obliczyć cenę mycia elewacji należy nie tylko znać powierzchnię naszych ścian, ale też uwzględnić poziom zabrudzeń i podać z jakiego materiału elewacja została wykonana. Dla wielu firm istotne jest również to kiedy ostatnio ściany były czyszczone. Od tego zależy zaangażowanie i wykorzystanie siły środków chemicznych. Warto podkreślić, że jeżeli dokonujemy tego zabiegu regularnie cena jest niższa i wynosi nawet 15% ceny gruntownego mycia po wielu latach.

Continue Reading
Advertisement

Biznes

Ile może wynieść zwrot podatku z Niemieci jak się o niego ubiegać?

Published

on

Chcąc wyemigrować do Niemiec warto wiedzieć, jak w tym kraju wyglądają rozliczenia podatkowe oraz zdawać sobie sprawę z tego, jak nadpłacony podatek odzyskać. Udowodniono bowiem, że za trzy miesiące pracy w Niemczech można liczyć na zwrot podatku z Niemiec nawet do 900 euro! Całkiem pokaźna kwota, prawda? (więcej…)

Continue Reading

Biznes

Co ma na celu audyt sprawozdań finansowych?

Published

on

Audyty szczególnie finansowe nie są pozytywnie kojarzone i często pracownicy się ich po prostu boją. Jednak nie ma podstaw do strachu, jeśli wszystkie rachunki i oświadczenia majątkowe są prowadzone rzetelnie i według standardów takimi jak ustawy i prawa, a także wpisywanie prawdy w dokumentach. Jeśli wszystko jest prowadzone według wytycznych, to z pewnością nie ma powodu do strachu.
(więcej…)

Continue Reading

Biznes

Idealny węgiel na zimę

Published

on

Jesień to pora, kiedy składy opału przeżywają prawdziwe oblężenie. Nadchodzące zimne dni to dla wielu dostatecznie mocny argument za tym, by zapewnić przydomowe piwniczki. Wiele osób nie wie jednak, na co zwrócić uwagę, kupując węgiel. W efekcie tego często kończą z opałem kiepskiej jakości, spalającym się z dużymi stratami i nie dającym wiele ciepła.
(więcej…)

Continue Reading

Polecamy