Connect with us

Biznes

Co ma na celu audyt sprawozdań finansowych?

Published

on

Audyty szczególnie finansowe nie są pozytywnie kojarzone i często pracownicy się ich po prostu boją. Jednak nie ma podstaw do strachu, jeśli wszystkie rachunki i oświadczenia majątkowe są prowadzone rzetelnie i według standardów takimi jak ustawy i prawa, a także wpisywanie prawdy w dokumentach. Jeśli wszystko jest prowadzone według wytycznych, to z pewnością nie ma powodu do strachu.

Cel audytów finansowych

Audyt sprawozdań finansowych jest przeprowadzany nie po to, aby wykryć błędy i uchybienia, a po to żeby upewnić się, że prowadzona dokumentacja jest zgodna ze stanem faktycznych jaki znajduje się w danej firmie. Więc osoby, które audyt przeprowadzają nie są nastawione bezpośrednio na oszustwo i posądzanie o rzeczy niedopuszczalne. Jeśli dokumentacja jest prowadzona według ustaw i stanu faktycznego, szczególnie tego majątkowego to nie mamy się czego bać, a wręcz przeciwnie. Po sprawdzeniu wszystkiego możemy otrzymać korzystne rady jak prowadzić dokumentację by usprawnić jeszcze bardziej działanie firmy.

W czym pomaga audyt finansowy?

Wbrew pozorom audyt sprawozdań finansowych ma swoje plusy. Przede wszystkim zmusza pracowników do odpowiedzialności w prowadzeniu dokładniejszej dokumentacji i możemy liczyć dzięki temu na porządek w dokumentach firmy. Jest to bardzo ważne i sprawia, że samo działanie jest sprawniejsze i bardziej uporządkowane. Kiedy prowadzimy własną firmę szczególnie taką, która zatrudnia dużą ilość osób, to nie jesteśmy w stanie mieć pieczy nad każdym z pracowników, a audyt jest przestrogą, aby bardziej się starali.

Odpowiedzialni pracownicy nie muszą bać się sprawdzania sprawozdań

Audyt sprawozdań finansowych jest sprawdzeniem przede wszystkim stanu faktycznego, szczególnie tego majątkowego z tym co znajduje się w dokumentacji, a tym jak faktycznie w firmie jest. Jeśli pracownicy znają dokładnie ustawy i kryteria dzięki, którym powstaje właściwa dokumentacja to audyt jest tylko formalnością. Tylko takich pracowników powinno się dobierać do firmy i wtedy tego typu działań nie musimy się obawiać. Osoby przeprowadzające audyty nie są z góry negatywnie nastawione na oszustwa i fakt, że w dokumentach są zapisane nie prawdziwe bądź przekłamane informację.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z GLC

Continue Reading

Biznes

Stare, a nowe technologie w higienie. Jak mocno zmienia się branża czystościowo higieniczna?

Published

on

Stare metody dezynfekcji narzędzi nie odeszły do lamusa, bo okazuje się, że są bardzo skuteczne. Nie mówimy tutaj, że stosowane środki z 10 letnią tradycją mają przewagę nad nowoczesnymi preparatami, ale z pewnością można powiedzieć, że zdominowały umysły swoich klientów.

(więcej…)

Continue Reading

Biznes

Pomoc w sądzie – jak rozpoznać dobrego adwokata?

Published

on

Sprawy sądowe to coraz częstszy sposób na załatwianie spraw rodzinnych, firmowych czy też sąsiedzkich. Dochodzenie swoich praw w sądzie stało się w ostatnich latach ostatnią deską ratunku dla wielu Polaków. Sprawy mogą dotyczyć spraw majątkowych spadkowych, ale również związanych z rozwodami, ustaleniem ojcostwa czy też alimentami. Bez względu na rodzaj sprawy warto zastanowić się nad wynajęciem doświadczonego adwokata. Dlaczego?

(więcej…)

Continue Reading

Biznes

Jak urządzić dobre i udane wesele w Warszawie?

Published

on

Organizowanie imprezy weselnej nie jest łatwe. Wiele przyszłych Par Młodych bardzo stresuje się organizowaniem takiego spotkania, ponieważ liczą się oni (niestety) z ogromnymi kosztami. Do tego wiele par obawia się, czy ich wesele w Warszawie będzie naprawdę długo i mile wspominane nie tylko przez nich samych.

(więcej…)

Continue Reading

Sitemap

Biznes

Polecamy

https://paydayloans10doqd.com/jaki-kolor-okien-bedzie-pasowal-do-wnetrza-twojego-domu/ https://opentstreetmap.org/zabezpieczenie-drog-praktyczne-informacje-dla-kierowcow/ https://przyjazne-wnetrza.pl