Connect with us

Biznes

Idealny węgiel na zimę

Published

on

Jesień to pora, kiedy składy opału przeżywają prawdziwe oblężenie. Nadchodzące zimne dni to dla wielu dostatecznie mocny argument za tym, by zapewnić przydomowe piwniczki. Wiele osób nie wie jednak, na co zwrócić uwagę, kupując węgiel. W efekcie tego często kończą z opałem kiepskiej jakości, spalającym się z dużymi stratami i nie dającym wiele ciepła.

Jak kupić węgiel i się nie sparzyć?

Przedsiębiorcy, oferujący sprzedaż węgla, nie zawsze są uczciwi w stosunku do swoich klientów. Często sprzedają węgiel pochodzący ze wschodu – a trzeba nadmienić, że jest on wyjątkowo kiepskiej jakości – jako ten pochodzący z polskich kopalni. Dlatego natychmiast należy uciekać ze składu, w którym sprzedawca odmawia okazania dokumentów poświadczających miejsce wydobycia węgla.

Najgorszą decyzją, jaką można podjąć, jest zakup dużej ilości węgla bez jego uprzedniego sprawdzenia. Aby się nie sparzyć, najlepiej je st wybrać skład, który sprzedaje węgiel w workach. W ten sposób można w domowym zaciszu przetestować każdy brany pod uwagę wariant. Często to, jak węgiel się spala, zależy bowiem od posiadanego pieca, wentylacji i wielu innych wariantów.

Jaki gatunek węgla jest najlepszy?

Składy z opałem oferują sprzedaż koksu, węgla brunatnego, kamiennego czy ekogroszku. Najwięcej osób bierze pod uwagę koks, ze względu na jego wysoką kaloryczność. Niemniej jednak nie zawsze najbardziej kaloryczny węgiel okazuje się najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem.

Aby sprawdzić, jaki gatunek węgla okaże się najbardziej korzystny dla domowego budżetu, najlepiej jest samodzielnie obliczyć cenę ciepła. Są to dość proste kalkulacje – wystarczy podzielić cenę tony opału przez jego kaloryczność. Ten, który będzie się charakteryzował najniższą ceną ciepła, jest najbardziej korzystny.

Okazuje się też, że nie zawsze najbardziej kaloryczny węgiel będzie najlepszy. Najlepiej spala się on bowiem w mroźne dni. Kiedy temperatura na zewnątrz wzrasta, o wiele bardziej korzystne jest palenie niskokalorycznym opałem, których cechuje się czystszym spalaniem.

Podsumowując, przed zakupem węgla należy się porządnie zastanowić. Wszelkie podejrzane oferty najlepiej odrzucać już na starcie. Jeśli skup oferuje niespotykanie niską cenę, są podstawy by podejrzewać, że oferowany przez niego węgiel może nie być taki, jak zapewnia sprzedawca.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z http://www.alpari.com.pl/detal

Biznes

Stare, a nowe technologie w higienie. Jak mocno zmienia się branża czystościowo higieniczna?

Published

on

Stare metody dezynfekcji narzędzi nie odeszły do lamusa, bo okazuje się, że są bardzo skuteczne. Nie mówimy tutaj, że stosowane środki z 10 letnią tradycją mają przewagę nad nowoczesnymi preparatami, ale z pewnością można powiedzieć, że zdominowały umysły swoich klientów.

(więcej…)

Continue Reading

Biznes

Pomoc w sądzie – jak rozpoznać dobrego adwokata?

Published

on

Sprawy sądowe to coraz częstszy sposób na załatwianie spraw rodzinnych, firmowych czy też sąsiedzkich. Dochodzenie swoich praw w sądzie stało się w ostatnich latach ostatnią deską ratunku dla wielu Polaków. Sprawy mogą dotyczyć spraw majątkowych spadkowych, ale również związanych z rozwodami, ustaleniem ojcostwa czy też alimentami. Bez względu na rodzaj sprawy warto zastanowić się nad wynajęciem doświadczonego adwokata. Dlaczego?

(więcej…)

Continue Reading

Biznes

Jak urządzić dobre i udane wesele w Warszawie?

Published

on

Organizowanie imprezy weselnej nie jest łatwe. Wiele przyszłych Par Młodych bardzo stresuje się organizowaniem takiego spotkania, ponieważ liczą się oni (niestety) z ogromnymi kosztami. Do tego wiele par obawia się, czy ich wesele w Warszawie będzie naprawdę długo i mile wspominane nie tylko przez nich samych.

(więcej…)

Continue Reading

Sitemap

Biznes

Polecamy

https://goldavocado.pl/kompleksowe-ubezpieczenie-samochodu/ https://aahasc.org/trendy-na-modne-kuchnie/ Nowoczesna łazienka