Connect with us

Dom i Wnętrze

Filtr do ekspresu Krups EA8108

Published

on

Filtr do ekspresu Krups EA8108 przydaje się w przypadku korzystania z kompatybilnych ekspresów do kawy. Dobra jakość wody, którą używa się podczas robienia kawy jest niesamowicie ważna. Bez niej kawa wychodzi mętna i słabo pachnąca co sprawia, że osoby ją pijące nie zachwycają się tak jej smakiem. Filtry do ekspresu Krups EA8108 sprawiają, że taka sytuacja z pewnością nie będzie miała miejsca!

Filtr do ekspresu  Krups EA8108 – jak działa?

Działanie filtrów do ekspresów wykonujących małą czarną nie jest bardzo skomplikowane. Wszystko związane jest z ich budową wewnętrzną, która umożliwia im wykonywanie swoich czynności. Do najważniejszych elementów budowy filtrów należą:

-Węgiel aktywny; ma on strukturę niewielkich drobinek w kształcie kulek, których zadaniem jest pochłanianie zanieczyszczeń znajdujących się w wodzie. Jest ona bogata w chlor, który jest największym wrogiem wykonywania perfekcyjnie pachnącej i smacznej kawy. Bowiem chlor zmienia te parametry na negatywne, pogarszające jakość kawy. Oprócz tego węgiel aktywny zamyka w sobie cząsteczki pestycydów czy nawet metali ciężkich.

-Żywica jonowymienna; wpływa ona na funkcjonowanie samego urządzenia poprawiając jego działanie, a co za tym idzie poprawiając jakość produkowanej kawy. Żywica jonowymienna zmniejsza twardość wody, która wywołana jest nadmiernym stężeniem węglanów wapnia/magnezu, które strącają się w postaci osadu zwanego kamieniem. Kamień powoduje, że ekspres działa gorzej, słabiej podgrzewa kawę czy pobiera więcej prądu. Filtr do ekspresu Krups EA8108 potrafi zmniejszyć twardość wody i poprawić funkcjonowanie ekspresu.

Wybór kompatybilnych filtrów

Bardzo ważny jest wybór odpowiedniego rodzaju filtrów przeznaczonych do własnego ekspresu do kawy. Jest to związane z jego budową, która musi być dostosowana do zakupionych filtrów. Jeżeli nie sprawdzi się kompatybilności to można mieć problem z zakupieniem filtrów, których po prostu nie będzie dało się zamontować.

 

 

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Skrytka w przyrodzie: Dlaczego warto zainwestować w skrzynię ogrodową na poduszki?

Published

on

Skrytka w przyrodzie: Dlaczego warto zainwestować w skrzynię ogrodową na poduszki?

Chronienie poduszek – klucz do ich trwałości

Poduszki ogrodowe dodają naszym meblom komfortu, ale ich przechowywanie może być wyzwaniem, zwłaszcza w zmiennej pogodzie. Rozwiązaniem jest skrzynia ogrodowa na poduszki.
Taka skrzynia działa jak tarcza, chroniąc nasze poduszki przed deszczem, słońcem i innymi czynnikami, które mogą je niszczyć. Dzięki niej możemy być pewni, że nasze poduszki będą służyły nam przez wiele lat.

Podsumowanie

Poduszki ogrodowe to inwestycja, dlatego warto je odpowiednio chronić. Wybierając odpowiednią skrzynię ogrodową na poduszki o długości 200 cm, dbasz nie tylko o wygląd swojego ogrodu, ale także przedłużasz żywotność swoich poduszek.

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Jaki styl kuchni wybrać?

Published

on

Kuchnię zaaranżować można na wiele interesujących sposobów – przekonują projektanci mebli. Podsuwają oni liczne propozycje na kompozycje meblowe, idealnie wpisujące się w trendy nowoczesne, ale też loftowe, retro czy minimalistyczne. Jaki styl kuchni wybrać? Na co zwracać szczególną uwagę? (więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Jak dbać o meble z aluminium?

Published

on

Stylowe, modne, wygodne… Meble ogrodowe z aluminium często stanowią podstawę wyposażenia modnych ogrodów urządzonych w minimalistycznym duchu. I nic w tym dziwnego! Metalowe krzesła, stoły, huśtawki i kanapy doskonale się prezentują, a jednocześnie zapewniają wygodę podczas odpoczynku na świeżym powietrzu. Zastanawiasz się, jak dbać o komplet z aluminium, aby jak najdłużej zachował swoje właściwości i nienaganny wygląd? Sprawdź!

(więcej…)

Continue Reading

Sitemap

Biznes

Polecamy