Connect with us

Dom i Wnętrze

Filtr do ekspresu Krups EA8108

Published

on

Filtr do ekspresu Krups EA8108 przydaje się w przypadku korzystania z kompatybilnych ekspresów do kawy. Dobra jakość wody, którą używa się podczas robienia kawy jest niesamowicie ważna. Bez niej kawa wychodzi mętna i słabo pachnąca co sprawia, że osoby ją pijące nie zachwycają się tak jej smakiem. Filtry do ekspresu Krups EA8108 sprawiają, że taka sytuacja z pewnością nie będzie miała miejsca!

Filtr do ekspresu  Krups EA8108 – jak działa?

Działanie filtrów do ekspresów wykonujących małą czarną nie jest bardzo skomplikowane. Wszystko związane jest z ich budową wewnętrzną, która umożliwia im wykonywanie swoich czynności. Do najważniejszych elementów budowy filtrów należą:

-Węgiel aktywny; ma on strukturę niewielkich drobinek w kształcie kulek, których zadaniem jest pochłanianie zanieczyszczeń znajdujących się w wodzie. Jest ona bogata w chlor, który jest największym wrogiem wykonywania perfekcyjnie pachnącej i smacznej kawy. Bowiem chlor zmienia te parametry na negatywne, pogarszające jakość kawy. Oprócz tego węgiel aktywny zamyka w sobie cząsteczki pestycydów czy nawet metali ciężkich.

-Żywica jonowymienna; wpływa ona na funkcjonowanie samego urządzenia poprawiając jego działanie, a co za tym idzie poprawiając jakość produkowanej kawy. Żywica jonowymienna zmniejsza twardość wody, która wywołana jest nadmiernym stężeniem węglanów wapnia/magnezu, które strącają się w postaci osadu zwanego kamieniem. Kamień powoduje, że ekspres działa gorzej, słabiej podgrzewa kawę czy pobiera więcej prądu. Filtr do ekspresu Krups EA8108 potrafi zmniejszyć twardość wody i poprawić funkcjonowanie ekspresu.

Wybór kompatybilnych filtrów

Bardzo ważny jest wybór odpowiedniego rodzaju filtrów przeznaczonych do własnego ekspresu do kawy. Jest to związane z jego budową, która musi być dostosowana do zakupionych filtrów. Jeżeli nie sprawdzi się kompatybilności to można mieć problem z zakupieniem filtrów, których po prostu nie będzie dało się zamontować.

 

 

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Jak dbać o meble z aluminium?

Published

on

Stylowe, modne, wygodne… Meble ogrodowe z aluminium często stanowią podstawę wyposażenia modnych ogrodów urządzonych w minimalistycznym duchu. I nic w tym dziwnego! Metalowe krzesła, stoły, huśtawki i kanapy doskonale się prezentują, a jednocześnie zapewniają wygodę podczas odpoczynku na świeżym powietrzu. Zastanawiasz się, jak dbać o komplet z aluminium, aby jak najdłużej zachował swoje właściwości i nienaganny wygląd? Sprawdź!

(więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Jak wybrać praktyczny obrus do jadalni?

Published

on

Plamy na obrusie bywają utrapieniem nie jednej pani domu. Sos pomidorowy, czerwone wino, świąteczny barszcz — pamiątki po menu z ostatnich kilku tygodni w postaci kolorowych plam nie należą do tych, którymi wypada się chwalić. Jak wybrać obrus, który poradzi sobie z rozlaną kawą, sokiem malinowym i niedzielnym rosołem? (więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Czy codzienne posiłki mogą zaskoczyć?

Published

on

Szukając sposobów na to, aby zmienić codzienne nawyki żywieniowe, coraz częściej sięgamy po klasyczne przepisy, znane nam ze stołów mam i babć. Kuchnia polska zaskakuje pozytywnie i pozwala na zróżnicowane żywienie, dostosowane do różnych gustów. (więcej…)

Continue Reading

Sitemap

Biznes

Polecamy

http://thenaacotruck.com/kask-do-jazdy-konnej-wlasny-czy-z-wypozyczalni/ https://hanza.edu.pl/komu-wlasciciwe-sluza-czapsy/ https://www.gama-sklep.com.pl/a/324-kuchnia-granat-drewno