Connect with us

Dom i Wnętrze

Filtr do ekspresu Krups EA8108

Published

on

Filtr do ekspresu Krups EA8108 przydaje się w przypadku korzystania z kompatybilnych ekspresów do kawy. Dobra jakość wody, którą używa się podczas robienia kawy jest niesamowicie ważna. Bez niej kawa wychodzi mętna i słabo pachnąca co sprawia, że osoby ją pijące nie zachwycają się tak jej smakiem. Filtry do ekspresu Krups EA8108 sprawiają, że taka sytuacja z pewnością nie będzie miała miejsca!

Filtr do ekspresu  Krups EA8108 – jak działa?

Działanie filtrów do ekspresów wykonujących małą czarną nie jest bardzo skomplikowane. Wszystko związane jest z ich budową wewnętrzną, która umożliwia im wykonywanie swoich czynności. Do najważniejszych elementów budowy filtrów należą:

-Węgiel aktywny; ma on strukturę niewielkich drobinek w kształcie kulek, których zadaniem jest pochłanianie zanieczyszczeń znajdujących się w wodzie. Jest ona bogata w chlor, który jest największym wrogiem wykonywania perfekcyjnie pachnącej i smacznej kawy. Bowiem chlor zmienia te parametry na negatywne, pogarszające jakość kawy. Oprócz tego węgiel aktywny zamyka w sobie cząsteczki pestycydów czy nawet metali ciężkich.

-Żywica jonowymienna; wpływa ona na funkcjonowanie samego urządzenia poprawiając jego działanie, a co za tym idzie poprawiając jakość produkowanej kawy. Żywica jonowymienna zmniejsza twardość wody, która wywołana jest nadmiernym stężeniem węglanów wapnia/magnezu, które strącają się w postaci osadu zwanego kamieniem. Kamień powoduje, że ekspres działa gorzej, słabiej podgrzewa kawę czy pobiera więcej prądu. Filtr do ekspresu Krups EA8108 potrafi zmniejszyć twardość wody i poprawić funkcjonowanie ekspresu.

Wybór kompatybilnych filtrów

Bardzo ważny jest wybór odpowiedniego rodzaju filtrów przeznaczonych do własnego ekspresu do kawy. Jest to związane z jego budową, która musi być dostosowana do zakupionych filtrów. Jeżeli nie sprawdzi się kompatybilności to można mieć problem z zakupieniem filtrów, których po prostu nie będzie dało się zamontować.

 

 

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Jak wybrać drzwi balkonowe przesuwne?

Published

on

Tradycyjne drzwi, które prowadzą na balkon, powoli odchodzą w zapomnienie. To czas na to, aby zamontować u siebie drzwi balkonowe przesuwne, które pomagają m.in. zaoszczędzić co nieco miejsca w przestrzeni pokojowej. (więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Nowoczesne okna, czyli czym charakteryzują się duże przeszklenia

Published

on

Nowoczesne okna na dobre rozgościły się, jeżeli chodzi o rynek stolarki okiennej. Coraz więcej osób w Polsce z ciekawością popatruje na duże przeszklenia, które do tej pory kojarzyć się tylko mogły z budynkami o charakterze komercyjnym. (więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Jakie łóżka ogrodowe wybrać na taras?

Published

on

Łóżka ogrodowe są obecnie jednymi z najchętniej wybieranych, kiedy mowa o aranżacji funkcjonalnej przestrzeni ogrodowej czy tarasowej. Łóżka ogrodowe to nic innego jak leżanki ogrodowe, które dostępne są w nowatorskiej, odświeżonej wersji. Meble takie z pewnością sprawdzą się w czasie lata – dzięki nim możliwe będzie korzystanie z uroków odpoczynku blisko natury. Czym zaskoczą nas takie meble? (więcej…)

Continue Reading

Sitemap

Biznes

Polecamy