Connect with us

Dom i Wnętrze

Nowoczesne okna, czyli czym charakteryzują się duże przeszklenia

Published

on

Nowoczesne okna na dobre rozgościły się, jeżeli chodzi o rynek stolarki okiennej. Coraz więcej osób w Polsce z ciekawością popatruje na duże przeszklenia, które do tej pory kojarzyć się tylko mogły z budynkami o charakterze komercyjnym.

Bezpieczne, nowoczesne okna

Tego typu okna sprawiają, iż człowiek ma jeszcze lepszy kontakt z naturą – nawet, jeżeli ma on nastąpić tylko przez szybę. Aczkolwiek, i tak lepsze jest posunięcie z szybami niż z betonowym murem, który nie tylko ogranicza dostęp do naturalnego światła, ale tak naprawdę sprawia, iż nic nie jest dostrzegalne dla okna. Duże, nowoczesne przeszklenia sprawiają, że domowe wnętrza stają się zdecydowanie bardziej jasne, łącząc je z otoczeniem naturalnym. Warto wiedzieć, że tego typu okna zapewniają również nowoczesne wzornictwo, który idealnie harmonizuje z elewacją budynku.

Sztywne i stabilne profile okienne

Nowoczesne okna są sztywne i stabilne. Niekoniecznie musi to od razu oznaczać fakt, że należy inwestować w okna aluminiowe, które należą do najdroższych produktów. Coraz więcej ma się do czynienia z oknami plastikowymi, które dzięki nowoczesnej technologii, także pozwalają na stworzenie ogromnych przeszkleń, zachowując sztywność, trwałość, a także stabilność. Należy również dodać to, że tworzywo sztuczne w tych właśnie przypadkach (dużych oknach) wzmocnione są włóknami szklanymi. Dzięki temu można tworzyć przeszklenia, których wysokość będzie równa kondygnacji. Jak więc widać, nowoczesna stolarka okienna otwiera zupełnie nowe perspektywy przed inwestorami. 

 

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Jak dbać o meble z aluminium?

Published

on

Stylowe, modne, wygodne… Meble ogrodowe z aluminium często stanowią podstawę wyposażenia modnych ogrodów urządzonych w minimalistycznym duchu. I nic w tym dziwnego! Metalowe krzesła, stoły, huśtawki i kanapy doskonale się prezentują, a jednocześnie zapewniają wygodę podczas odpoczynku na świeżym powietrzu. Zastanawiasz się, jak dbać o komplet z aluminium, aby jak najdłużej zachował swoje właściwości i nienaganny wygląd? Sprawdź!

(więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Jak wybrać praktyczny obrus do jadalni?

Published

on

Plamy na obrusie bywają utrapieniem nie jednej pani domu. Sos pomidorowy, czerwone wino, świąteczny barszcz — pamiątki po menu z ostatnich kilku tygodni w postaci kolorowych plam nie należą do tych, którymi wypada się chwalić. Jak wybrać obrus, który poradzi sobie z rozlaną kawą, sokiem malinowym i niedzielnym rosołem? (więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Czy codzienne posiłki mogą zaskoczyć?

Published

on

Szukając sposobów na to, aby zmienić codzienne nawyki żywieniowe, coraz częściej sięgamy po klasyczne przepisy, znane nam ze stołów mam i babć. Kuchnia polska zaskakuje pozytywnie i pozwala na zróżnicowane żywienie, dostosowane do różnych gustów. (więcej…)

Continue Reading

Sitemap

Biznes

Polecamy

https://www.gama-sklep.com.pl/a/94-trendy-kuchnie https://datoura.org/jakie-sa-najmodniejsze-kuchnie-2023/ https://beesafe.pl/porady/zniesienie-wspolwlasnosci-samochodu/