Connect with us

Dom i Wnętrze

Nowoczesne zadaszenia przydomowe

Published

on

Wypoczynek w ogrodzie czy na tarasie to doskonały sposób na zregenerowanie wewnętrznych akumulatorów. Kupując meble ogrodowe wybierzmy także zadaszenia przydomowe, które pozwoli nam na korzystanie z uroków lata nawet w najbardziej upalne dni. Jakie zadaszenia przydomowe stosować, aby skutecznie ochronić się przed słońcem i zapewnić sobie komfortowy cień?

Zadaszenia przydomowe na tarasach

Stworzenie wygodnego miejsca wypoczynkowego na tarasie nie jest trudne – wybierając komplet mebli technorattanowych zaprojektujemy przestrzeń idealną do relaksu. Nad naszymi głowami powinny znajdować się zadaszenia przydomowe. Czym są? Zadaszenia przydomowe to nic innego jak nowoczesne pergole, których zadaniem jest zapewnienie nam cienia w czasie najbardziej gorących dni. Innowacyjne zadaszenia przydomowe konstruowane są dzisiaj w taki sposób, aby użytkownik mógł samodzielnie regulować ilość światła wpadającego na taras.

Konstrukcje pergoli wznoszone są na aluminiowych, malowanych proszkowo elementach. Konstrukcja zabezpieczona jest przed działaniem wilgoci i pojawianiem się ognisk rdzy, jest także zabezpieczona przed silniejszymi podmuchami wiatru. Dach zadaszenia przydomowego tworzony jest z tkanin poliestrowych lub też aluminiowych elementów ruchomych. W zależności od modelu zadaszenie może być sterowane manualnie lub automatycznie, przy pomocy pilota.

Zadaszenia przydomowe i ich zadania

Podstawowym zadaniem jakie spełnia zadaszenie przydomowe jest cień – dachy zadaszenia nie nagrzewają się, przez co w cieniu panuje przyjemna, niższa temperatura. Pergole pozwalają również w prosty sposób podnieść estetykę otoczenia, sprawić, że ogród czy taras stanie się znacznie przyjemniejszy w odbiorze. Dachy w pozycji zamkniętej skutecznie ochronią nasz przed niespodziewanym deszczem.

Dom i Wnętrze

Nowoczesne okna, czyli czym charakteryzują się duże przeszklenia

Published

on

Nowoczesne okna na dobre rozgościły się, jeżeli chodzi o rynek stolarki okiennej. Coraz więcej osób w Polsce z ciekawością popatruje na duże przeszklenia, które do tej pory kojarzyć się tylko mogły z budynkami o charakterze komercyjnym. (więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Jakie łóżka ogrodowe wybrać na taras?

Published

on

Łóżka ogrodowe są obecnie jednymi z najchętniej wybieranych, kiedy mowa o aranżacji funkcjonalnej przestrzeni ogrodowej czy tarasowej. Łóżka ogrodowe to nic innego jak leżanki ogrodowe, które dostępne są w nowatorskiej, odświeżonej wersji. Meble takie z pewnością sprawdzą się w czasie lata – dzięki nim możliwe będzie korzystanie z uroków odpoczynku blisko natury. Czym zaskoczą nas takie meble? (więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Kuchnie – miejsce, które ma przyciągać

Published

on

Coraz większa liczba osób zdaje sobie sprawę z tego, że kuchnie są takimi pomieszczeniami, które mają przyciągać domowników do siebie. To one mają sprawić, że nawet najbardziej zagorzali przeciwnicy gotowania, w końcu będą chcieli przełamać swoją niechęć do tego typu działań. (więcej…)

Continue Reading

Polecamy