Connect with us

Dom i Wnętrze

Okna pasywne – jaki rodzaj okien jest najlepszy?

Published

on

Jeżeli stawiamy na domy energooszczędne, to nie możemy zapominać, że najlepszym wyborem do takich domów będą okna pasywne, które pomogą nam zatrzymać cenne ciepło w naszych domach. Warto jednak wiedzieć na co dokładnie należy zwrócić uwagę wybierając taki model okien do swoich domów.

Okna pasywne – indywidualne preferencje

Zanim zastanowimy się jakie współczynniki są dla nas ważne, warto uświadomić sobie jeszcze jedna rzecz, która jest ważna przy wyborze okien, a o której zapomina wiele osób. Warto zastanowić się, czy nasze okna pasywne mają być prawe czy lewe. Wybór kierunku otwierania to jeden z najważniejszych aspektów, ponieważ nie zawsze możemy pozwolić sobie na dowolny kierunek otwierania. Ważnym jest również wybór kierunku rozwierania. Do wyboru mamy rozwierne, rozwierno-uchylne czy rozwieralne z osią przesuwną. Podczas wyboru okien wiele osób zapomina o takich sprawach, które jak się okazuje są bardzo istotną rzeczą.

Parametry okienne

Okna pasywne mają dwa najważniejsze parametry okienne, które powinny przykuć naszą uwagę podczas zakupu. Pierwszy z nich to współczynnik przenikania ciepła dla całego okna, którego wartość powinna być niższa od 0,8. Mówi on o tym ile ciepła będzie uciekało z naszego domu przez szybę okienną. Drugi czynnik to przepuszczalność promieniowania słonecznego. Mówi on o tym ile promieni słonecznych będzie dostawało się do naszego domu w słoneczny dzień powodując nagrzanie całego pomieszczenia. Jego współczynnik powinien wynosić powyżej 50%. Niektórzy producenci określają, że ta wartość powinna wynosić powyżej 60%. 

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Jak dbać o meble z aluminium?

Published

on

Stylowe, modne, wygodne… Meble ogrodowe z aluminium często stanowią podstawę wyposażenia modnych ogrodów urządzonych w minimalistycznym duchu. I nic w tym dziwnego! Metalowe krzesła, stoły, huśtawki i kanapy doskonale się prezentują, a jednocześnie zapewniają wygodę podczas odpoczynku na świeżym powietrzu. Zastanawiasz się, jak dbać o komplet z aluminium, aby jak najdłużej zachował swoje właściwości i nienaganny wygląd? Sprawdź!

(więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Jak wybrać praktyczny obrus do jadalni?

Published

on

Plamy na obrusie bywają utrapieniem nie jednej pani domu. Sos pomidorowy, czerwone wino, świąteczny barszcz — pamiątki po menu z ostatnich kilku tygodni w postaci kolorowych plam nie należą do tych, którymi wypada się chwalić. Jak wybrać obrus, który poradzi sobie z rozlaną kawą, sokiem malinowym i niedzielnym rosołem? (więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Czy codzienne posiłki mogą zaskoczyć?

Published

on

Szukając sposobów na to, aby zmienić codzienne nawyki żywieniowe, coraz częściej sięgamy po klasyczne przepisy, znane nam ze stołów mam i babć. Kuchnia polska zaskakuje pozytywnie i pozwala na zróżnicowane żywienie, dostosowane do różnych gustów. (więcej…)

Continue Reading

Sitemap

Biznes

Polecamy

https://chuck.com.pl/jazda-konna-jak-rozpoczac-przygode-z-tym-sportem/ https://bridge-o-rama.com/miedzynarodowa-norma-dla-produktow-medycznych/ https://venndo.pl/funkcjonalne-ogrody-na-dachu-jak-urzadzic-taka-przestrzen/