Connect with us

Dom i Wnętrze

Okna pasywne – jaki rodzaj okien jest najlepszy?

Published

on

Jeżeli stawiamy na domy energooszczędne, to nie możemy zapominać, że najlepszym wyborem do takich domów będą okna pasywne, które pomogą nam zatrzymać cenne ciepło w naszych domach. Warto jednak wiedzieć na co dokładnie należy zwrócić uwagę wybierając taki model okien do swoich domów.

Okna pasywne – indywidualne preferencje

Zanim zastanowimy się jakie współczynniki są dla nas ważne, warto uświadomić sobie jeszcze jedna rzecz, która jest ważna przy wyborze okien, a o której zapomina wiele osób. Warto zastanowić się, czy nasze okna pasywne mają być prawe czy lewe. Wybór kierunku otwierania to jeden z najważniejszych aspektów, ponieważ nie zawsze możemy pozwolić sobie na dowolny kierunek otwierania. Ważnym jest również wybór kierunku rozwierania. Do wyboru mamy rozwierne, rozwierno-uchylne czy rozwieralne z osią przesuwną. Podczas wyboru okien wiele osób zapomina o takich sprawach, które jak się okazuje są bardzo istotną rzeczą.

Parametry okienne

Okna pasywne mają dwa najważniejsze parametry okienne, które powinny przykuć naszą uwagę podczas zakupu. Pierwszy z nich to współczynnik przenikania ciepła dla całego okna, którego wartość powinna być niższa od 0,8. Mówi on o tym ile ciepła będzie uciekało z naszego domu przez szybę okienną. Drugi czynnik to przepuszczalność promieniowania słonecznego. Mówi on o tym ile promieni słonecznych będzie dostawało się do naszego domu w słoneczny dzień powodując nagrzanie całego pomieszczenia. Jego współczynnik powinien wynosić powyżej 50%. Niektórzy producenci określają, że ta wartość powinna wynosić powyżej 60%. 

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Nowoczesne okna, czyli czym charakteryzują się duże przeszklenia

Published

on

Nowoczesne okna na dobre rozgościły się, jeżeli chodzi o rynek stolarki okiennej. Coraz więcej osób w Polsce z ciekawością popatruje na duże przeszklenia, które do tej pory kojarzyć się tylko mogły z budynkami o charakterze komercyjnym. (więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Jakie łóżka ogrodowe wybrać na taras?

Published

on

Łóżka ogrodowe są obecnie jednymi z najchętniej wybieranych, kiedy mowa o aranżacji funkcjonalnej przestrzeni ogrodowej czy tarasowej. Łóżka ogrodowe to nic innego jak leżanki ogrodowe, które dostępne są w nowatorskiej, odświeżonej wersji. Meble takie z pewnością sprawdzą się w czasie lata – dzięki nim możliwe będzie korzystanie z uroków odpoczynku blisko natury. Czym zaskoczą nas takie meble? (więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Kuchnie – miejsce, które ma przyciągać

Published

on

Coraz większa liczba osób zdaje sobie sprawę z tego, że kuchnie są takimi pomieszczeniami, które mają przyciągać domowników do siebie. To one mają sprawić, że nawet najbardziej zagorzali przeciwnicy gotowania, w końcu będą chcieli przełamać swoją niechęć do tego typu działań. (więcej…)

Continue Reading

Polecamy