Connect with us

Zdrowie i Uroda

Wampirzy lifting. Jak działa i dlaczego warto z niego skorzystać?

Published

on

Wyjątkowe USG tarczycy

Wampirzy lifting to potoczna nazwa dla jednego z najnowocześniejszych zabiegów medycyny estetycznej – mezoterapii osoczem bogatopłytkowym. Procedura ta dostarcza do skóry skoncentrowaną dawkę składników o działaniu regenerującym, dzięki czemu przyczynia się do głębokiego odmłodzenia i poprawy kondycji skóry. Na czym polega wampirzy lifting i jakie przynosi efekty?

Czym jest wampirzy lifting?

Wampirzy lifting to inaczej mezoterapia igłowa osoczem bogatopłytkowym. Jak wyjaśniają specjaliści z Kliniki medycyny estetycznej i stomatologii Estell w Warszawie, jest to zabieg regenerujący, który stosuje się w celu zniwelowania takich niedoskonałości, jak: zmarszczki, wiotka, sucha i cienka skóra, przebarwienia, blizny potrądzikowe, rozstępy, wypadanie włosów. 

Zabieg wampirzego liftingu polega na podaniu pod skórę osocza bogatopłytkowego, pozyskanego z pobranej wcześniej krwi Pacjenta (stąd skojarzenie nazwy z wampirami). Osocze jest półprzezroczyste i ma żółte zabarwienie. Aplikowane jest w formie iniekcji w skórę twarzy, szyi, dekoltu, głowy lub w inny obszar wymagający regeneracji. Bezpośrednio po zabiegu może wystąpić zaczerwienienie i drobne ślady po zastrzykach. Nie trzeba jednak obawiać się, że cała twarz będzie zakrwawiona, jak to przesadnie przedstawiają niektórzy celebryci w mediach społecznościowych.

Jak działa osocze bogatopłytkowe?

Osocze bogatopłytkowe to koncentrat płytek krwi (trombocytów) zawieszonych w niewielkiej ilości osocza. Krew do zabiegu pobierana jest od Pacjenta z żyły łokciowej, następnie jest odwirowywana w celu uzyskania skoncentrowanego preparatu bogatego w czynniki wzrostu. Odpowiednio przygotowane osocze bogatopłytkowe zostaje wprowadzone przez lekarza metodą iniekcji do właściwej warstwy skóry. Mezoterapia igłowa może spowodować mniejszy lub większy dyskomfort, dlatego poprzedzona jest zastosowaniem kremu znieczulającego.

Korzystne działanie osocza bogatopłytkowego wynika przede wszystkim z wprowadzenia do skóry dużych ilości czynników wzrostu. Stymulują one regenerację tkanek oraz produkcję kolagenu i macierzy pozakomórkowej, a także biorą udział w powstawaniu nowych naczyń krwionośnych. Niskie pH tego naturalnego preparatu przyczynia się również do zahamowania rozwoju bakterii i wykazuje właściwości przeciwzapalne oraz przeciwobrzękowe, dzięki czemu pozwala skórze szybciej się goić. Warto podkreślić, że procesy regeneracyjne pobudza już sam proces iniekcji metodą mezoterapii.

Zalety wampirzego liftingu

  • Aplikacja osocza bogatopłytkowego wpływa korzystnie na kondycję skóry. Nie tylko odmładza, ale też wyrównuje strukturę skóry, przyczyniając się do redukcji zmarszczek i blizn.
  • Rekonwalescencja po wampirzym liftingu przebiega bardzo szybko. Podrażnienia, zaczerwienienie i lekkie obrzęki, które mogą powstać po iniekcji znikają w ciągu kilku dni.
  • Wampirzy lifting jest zabiegiem, który bardzo szybko i skutecznie poprawia kondycję skóry. Efekty zabiegu utrzymują się nawet przez pół roku. Po tym czasie można dla podtrzymania efektów wykonać kolejną mezoterapię osoczem bogatopłytkowym.
  • Autologiczny koncentrat płytek krwi to preparat w pełni bezpieczny, ponieważ pozyskany jest z własnej krwi Pacjenta. W związku z tym ryzyko wystąpienia reakcji alergicznej jest niemal niemożliwe.

Decydując się na wampirzy lifting, warto udać się do polecanej kliniki medycyny estetycznej – kliknij tutaj.

Continue Reading

Zdrowie i Uroda

5 powodów, dla których ubezpieczenie Assistance powinno być w Twoim portfelu

Published

on

Co wpływa na skuteczność depilacji laserowej?

5 powodów, dla których ubezpieczenie Assistance powinno być w Twoim portfelu

Każdy z nas może napotkać na drodze życia niespodziewane przeciwności. Dlatego warto być przygotowanym. Poznaj pięć kluczowych powodów, dla których ubezpieczenie Assistance jest wartościowym nabytkiem.

1. Bezpieczeństwo podczas podróży

Podróżując, nie zawsze możemy przewidzieć, co nas spotka. Dzięki ubezpieczeniu Assistance, możemy czuć się spokojniej, wiedząc, że w razie wypadku otrzymamy fachową pomoc.

2. Oszczędność czasu i nerwów

Gdy zdarzy się awaria samochodu czy nagły problem zdrowotny, nie musimy panikować. Wystarczy zadzwonić pod odpowiedni numer, a pomoc zostanie nam udzielona.

3. Szeroki zakres usług

Od drobnych problemów z pojazdem, przez konsultacje medyczne, aż po ewakuację z zagranicy. Ubezpieczenie Assistance to wsparcie w wielu dziedzinach życia.

4. Koszty są niższe niż myślisz

Wielu ludzi obawia się wysokich składek ubezpieczeniowych. W rzeczywistości, koszt ubezpieczenia Assistance jest często bardzo przystępny w porównaniu z korzyściami, które oferuje.

5. Pokój ducha

Nie można tego przecenić. Wiedza, że mamy wsparcie w trudnych chwilach, daje poczucie spokoju i bezpieczeństwa.

Podsumowując, ubezpieczenie Assistance to nie tylko produkt ubezpieczeniowy, ale przede wszystkim inwestycja w spokój i bezpieczeństwo.

Continue Reading

Zdrowie i Uroda

Zabiegu Accent Prime – usuwanie cellulitu i nadmiaru tłuszczyku

Published

on

Szukasz metody, dzięki której usuniesz cellulit i zyskasz zgrabniejszą sylwetkę? Wypróbuj innowacyjny zabieg Accent Prime.

(więcej…)

Continue Reading

Zdrowie i Uroda

Wyjątkowe USG tarczycy

Published

on

Wyjątkowe USG tarczycy

Choć tarczyca jest gruczołem o niewielkim rozmiarze, jej znaczenie dla funkcjonowania organizmu jest ogromne. Bierze udział w regulowaniu wielu procesów wspomagających jego rozwój. Oddziałuje też na ośrodkowy układ nerwowy i przemianę materii. Nic więc dziwnego, że USG tarczycy Wrocław jest jednym z najczęściej wykonywanych badań ultrasonograficznych. (więcej…)

Continue Reading

Polecamy