Connect with us

Ciekawe

Na urlop do Wisły czy do Ustronia?

Published

on

Każdego roku Beskid Śląski przyciąga do siebie ogromną ilość turystów, którzy przyjeżdżają z całej Polski, aby wypocząć wśród górskich krajobrazów. Wybierając się w podróż turyści staj jednak przed dylematem: wybrać Wisłę czy Ustroń? Obydwie miejscowości to piękne i klimatyczne miasta, które mają wiele do zaoferowania.

Zabytki Wisły

Na terenie Wisły znajduje się wiele zabytków, których odwiedzenie każdy turysta powinien mieć w swoich planach. Uwagę w szczególności zwracają między innymi muzea, które pozwalają na poznanie historii polskich gór i bliższe zrozumienie więzi, która łączy mieszkańców z górami. Na terenie miasta mieście się między innymi Muzeum Narciarstwa, gdzie wystawione an pokaz są narty Adama Małysza, czyli legendarnego polskiego skoczka. Warte uwagi jest również Muzeum Spadochroniarstwa, a także Muzeum Beskidzkie. Spędzając wakacje wśród pięknych szczytów, można odpocząć od miejskiego zgiełku i napełnić płuca świeżym powietrzem, na co pozwolą zarówno apartamenty Wisła, jak i wygodne apartamenty Ustroń.

Atrakcje Wisły

Wynajem apartamentów na terenie Wisły to doskonałe rozwiązanie, które pozwoli w pełni docenić uroki tego górskiego miasta. Warto wybrać się na spacer po okolicznych szlakach, które pozwolą w pełni docenić piękno Beskidu Śląskiego. Dużym zainteresowaniem cieszy się między innymi szlak na skocznie Malinkę, który połączony został ze ścieżką dydaktyczną. Na taką wyprawę można wybrać się całą rodziną, ponieważ z niewymagającą trasą poradzą sobie nawet najmłodsi. Wygodne apartamenty Wisła pozwolą odpocząć po wrażeniach z całodziennego zwiedzania. Warto dodać, że Wisła jest także doskonałą bazą do zdobywania okolicznych szczytów.

Zabytki i atrakcje Ustronia

Ustroń również posiada własne muzeum i na dodatek oferuje bogatą infrastrukturę uzdrowiskową. Koniecznie należy wybrać się do Pijalni Wód Mineralnych, gdzie bez dodatkowej opłaty można kosztować górskich wód o licznych właściwościach zdrowotnych, dlatego też wynajem apartamentów w Ustroniu jest rozwiązaniem doskonałym dla osób, które borykają się w problemami zdrowotnymi. Zwiedzać można również zabytkowe kościoły, które zostały pięknie wkomponowane w górskie krajobrazy. Ustroń leży w niedalekiej odległości od Wisły, a wygodne apartamenty Ustroń również są świetnym miejscem do odpoczynku dla całej rodziny. Najmłodszym zdecydowanie spodoba się popołudnie spędzone w Leśnym Parku Niespodzianek.

Continue Reading
Advertisement

Ciekawe

Masz problem z wyborem materiału do szycia?

Published

on

Masz problem z wyborem materiału do szycia? Oczywiście wiele osób z takim się zmaga, najzwyczajniej w świecie nie wiemy jakie materiały do szycia są najbardziej odpowiednie a tym samym sprawdzą się w kontekście ich swoistego zastosowania. Pewnie, że w pierwszej kolejności należy ocenić to do czego zamierzamy wykorzystać materiały do szycia, zupełnie inne wybierzemy do stworzenia firanek niż naszej sukienki. Jak najbardziej mogą posiadać podobne cechy, lecz w większości przypadków oraz sytuacji powinniśmy się skupić właśnie na tym, co pragniemy wykonać z danych materiałów. (więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Sauna sucha i mokra

Published

on

Większość z nas korzysta z sauny w czasie pobytu w hotelu, spa lub na basenie, jednakże możliwe jest posiadanie własnej sauny. Możemy umiejscowić ją w naszym domu lub ogrodzie. Sauna do ogrodu będzie świetnym rozwiązaniem, jeżeli nie posiadamy wystarczającej przestrzeni w domu oraz jeżeli chcemy nadać ogrodowi walorów użytkowych oraz estetycznych.
(więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Kiedy wykonać badanie FSH?

Published

on

Najczęściej oznaczenie poziomu folitropiny w organizmie wykonuje się w trakcie diagnozowania przyczyn niepłodności. I chociaż hormon ten ściśle powiązany jest ze zdolnościami rozrodczymi u obu płci, badanie FSH bywa pomocne w diagnostyce również innych schorzeń.
(więcej…)

Continue Reading

Polecamy