Connect with us

Ciekawe

Na urlop do Wisły czy do Ustronia?

Published

on

Każdego roku Beskid Śląski przyciąga do siebie ogromną ilość turystów, którzy przyjeżdżają z całej Polski, aby wypocząć wśród górskich krajobrazów. Wybierając się w podróż turyści staj jednak przed dylematem: wybrać Wisłę czy Ustroń? Obydwie miejscowości to piękne i klimatyczne miasta, które mają wiele do zaoferowania.

Zabytki Wisły

Na terenie Wisły znajduje się wiele zabytków, których odwiedzenie każdy turysta powinien mieć w swoich planach. Uwagę w szczególności zwracają między innymi muzea, które pozwalają na poznanie historii polskich gór i bliższe zrozumienie więzi, która łączy mieszkańców z górami. Na terenie miasta mieście się między innymi Muzeum Narciarstwa, gdzie wystawione an pokaz są narty Adama Małysza, czyli legendarnego polskiego skoczka. Warte uwagi jest również Muzeum Spadochroniarstwa, a także Muzeum Beskidzkie. Spędzając wakacje wśród pięknych szczytów, można odpocząć od miejskiego zgiełku i napełnić płuca świeżym powietrzem, na co pozwolą zarówno apartamenty Wisła, jak i wygodne apartamenty Ustroń.

Atrakcje Wisły

Wynajem apartamentów na terenie Wisły to doskonałe rozwiązanie, które pozwoli w pełni docenić uroki tego górskiego miasta. Warto wybrać się na spacer po okolicznych szlakach, które pozwolą w pełni docenić piękno Beskidu Śląskiego. Dużym zainteresowaniem cieszy się między innymi szlak na skocznie Malinkę, który połączony został ze ścieżką dydaktyczną. Na taką wyprawę można wybrać się całą rodziną, ponieważ z niewymagającą trasą poradzą sobie nawet najmłodsi. Wygodne apartamenty Wisła pozwolą odpocząć po wrażeniach z całodziennego zwiedzania. Warto dodać, że Wisła jest także doskonałą bazą do zdobywania okolicznych szczytów.

Zabytki i atrakcje Ustronia

Ustroń również posiada własne muzeum i na dodatek oferuje bogatą infrastrukturę uzdrowiskową. Koniecznie należy wybrać się do Pijalni Wód Mineralnych, gdzie bez dodatkowej opłaty można kosztować górskich wód o licznych właściwościach zdrowotnych, dlatego też wynajem apartamentów w Ustroniu jest rozwiązaniem doskonałym dla osób, które borykają się w problemami zdrowotnymi. Zwiedzać można również zabytkowe kościoły, które zostały pięknie wkomponowane w górskie krajobrazy. Ustroń leży w niedalekiej odległości od Wisły, a wygodne apartamenty Ustroń również są świetnym miejscem do odpoczynku dla całej rodziny. Najmłodszym zdecydowanie spodoba się popołudnie spędzone w Leśnym Parku Niespodzianek.

Continue Reading
Advertisement

Ciekawe

Piece, które obsługują się same

Published

on

Piece, które obsługują się same

Panuje przekonanie, że ogrzewanie elektryczne czy gazowe jest lepsze niż piece co na ekogroszek przede wszystkim dlatego, że wystarczy tylko pokręcić termostatem i wszystko zrobi się samo. A przy piecu na ekogroszek trzeba „palić”, czyli dbać o wszystko ręcznie. Jeszcze 20 lat temu takie przekonanie byłoby uzasadnione, ale na pewno nie już dzisiaj. (więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Masz problem z wyborem materiału do szycia?

Published

on

Masz problem z wyborem materiału do szycia? Oczywiście wiele osób z takim się zmaga, najzwyczajniej w świecie nie wiemy jakie materiały do szycia są najbardziej odpowiednie a tym samym sprawdzą się w kontekście ich swoistego zastosowania. Pewnie, że w pierwszej kolejności należy ocenić to do czego zamierzamy wykorzystać materiały do szycia, zupełnie inne wybierzemy do stworzenia firanek niż naszej sukienki. Jak najbardziej mogą posiadać podobne cechy, lecz w większości przypadków oraz sytuacji powinniśmy się skupić właśnie na tym, co pragniemy wykonać z danych materiałów. (więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Sauna sucha i mokra

Published

on

Większość z nas korzysta z sauny w czasie pobytu w hotelu, spa lub na basenie, jednakże możliwe jest posiadanie własnej sauny. Możemy umiejscowić ją w naszym domu lub ogrodzie. Sauna do ogrodu będzie świetnym rozwiązaniem, jeżeli nie posiadamy wystarczającej przestrzeni w domu oraz jeżeli chcemy nadać ogrodowi walorów użytkowych oraz estetycznych.
(więcej…)

Continue Reading

Polecamy