Connect with us

Ciekawe

Kryteria podziału klejów stolarskich

Published

on

Kryteria podziału klejów stolarskich

Kleje stolarskie nazywane też klejami do drewna nie sprawiają wrażenia rozwiązań, których zakup mógłby być postrzegany jako przesadnie skomplikowany. Osoby przekonane o tym, że zaopatrzenie się w nie wcale nie jest trudne, dość szybko zmieniają jednak zdanie.

Klej stolarski to produkt, który możemy podzielić na przynajmniej kilka grup. Przedstawiciele każdej z nich znajdują zastosowanie w procesie łączenia drewna, za każdym razem mamy jednak do czynienia z ich nieco innymi funkcjami.

Kryteriów podziału klejów stolarskich jest wiele, najczęściej jednak wspominany jest ten, który uwzględnia różnice w ich składzie. Najpopularniejsze, przede wszystkim z uwagi na swoją przystępną cenę, pozostają kleje polioctanowe, choć dużą popularnością cieszą się także ich odpowiedniki na bazie poliuretanu. Choć są droższe, nie można nie docenić tego, że stosując je można liczyć na wyjątkowo trwałe spoiny. To zresztą uzasadnia sięganie po nie choćby wtedy, gdy klei się drewno na schody. Tak samo, jak stół montażowy stolarski, kleje do drewna najlepiej kupować w specjalistycznych sklepach.

Jeżeli jesteś zainteresowany, to zapoznaj się z nasza oferta na adriatech.pl.

Continue Reading

Ciekawe

Czujniki magnetyczne – zasady działania i zastosowanie

Published

on

Czujniki magnetyczne to niewielkie detektory, które znajdują zastosowanie w wielu dziedzinach życia. Najprościej ujmując są to urządzenia, które wykorzystują działanie pola magnetycznego. Jakie są rodzaje czujników magnetycznych i do czego wykorzystuje się te urządzenia?
(więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Zalety posiadania bocznych drzwi do garażu

Published

on

Zalety posiadania bocznych drzwi do garażu

O garażu myślimy przede wszystkim jako o tej przestrzeni, w której można przechowywać auto nie troszcząc się nieustannie o to, czy jest ono rzeczywiście bezpieczne. Jest to jednak również miejsce, które niejednokrotnie zmienia się w przydomowy warsztat. (więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

W jaki sposób najlepiej ustawić antenę telewizyjną?

Published

on

Na pewno każdy z was chciałby odbierać program telewizyjny możliwie jak najlepiej i jak najdokładniej.

(więcej…)

Continue Reading

Sitemap

Biznes

Polecamy