Connect with us

Dom i Wnętrze

Meble do salonu – na co zwrócić uwagę przy ich zakupie?

Published

on

W wielu sklepach meblowych od ręki otrzymamy piękne i funkcjonalne meble do salonu. Jeżeli chcemy kupić jednak meble na lata, to nie możemy podejmować decyzji pod wpływem chwili lub promocji, bowiem okazać się może, że całkiem niedługo będziemy potrzebować nowy zestaw meblowy do pokoju dziennego.

Wykonanie mebli

Nie powinniśmy kierować się w pierwszej kolejności ceną (aczkolwiek należy uwzględnić również stan swoich finansów na koncie, jednak nie może być to wytyczna z numerem jeden), a ich odpowiednim wykonaniem, jeżeli mają to być meble na lata. Meble do salonu wykonane z prawdziwego drewna dobrze znoszą proces starzenia się. Dodatkowo wierzchnia warstwa nie odchodzi od nich, tak jak to zdarza się w przypadku mebli wykonanych z płyty wiórowej. Można pozwolić sobie na meble z płyty tylko wtedy, jeżeli mamy pieniądze na to, aby dokonać ich szybkiej wymiany lub wtedy, kiedy będziemy mieli chęci na to, aby w przyszłości je samodzielnie odnawiać.

Bezpieczne meble do salonu

Nie liczą się tylko względy estetyczne, funkcjonalne, czy też finansowe, ale również bezpieczeństwo. Tyczy się to w szczególności osób, które mają małe dzieci lub często je goszczą. Meble do salonu muszą być mocne, solidne i pewnie stać na ziemi. Takie produkty, które są chybotliwe, niestabilne i już na pierwszy rzut oka nie wyglądają na wytrzymałe powinniśmy sobie odpuścić. Czasem warto nawet kilka razy otworzyć szafę w sklepie, sprawdzić funkcjonowanie szuflad, aby przekonać się, czy mebel spełnia odpowiednie warunki bezpieczeństwa dla nas i dla naszych pociech. 

Dom i Wnętrze

Jak wybrać drzwi balkonowe przesuwne?

Published

on

Tradycyjne drzwi, które prowadzą na balkon, powoli odchodzą w zapomnienie. To czas na to, aby zamontować u siebie drzwi balkonowe przesuwne, które pomagają m.in. zaoszczędzić co nieco miejsca w przestrzeni pokojowej. (więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Filtr do ekspresu Krups EA8108

Published

on

Filtr do ekspresu Krups EA8108 przydaje się w przypadku korzystania z kompatybilnych ekspresów do kawy. Dobra jakość wody, którą używa się podczas robienia kawy jest niesamowicie ważna. Bez niej kawa wychodzi mętna i słabo pachnąca co sprawia, że osoby ją pijące nie zachwycają się tak jej smakiem. Filtry do ekspresu Krups EA8108 sprawiają, że taka sytuacja z pewnością nie będzie miała miejsca! (więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Nowoczesne okna, czyli czym charakteryzują się duże przeszklenia

Published

on

Nowoczesne okna na dobre rozgościły się, jeżeli chodzi o rynek stolarki okiennej. Coraz więcej osób w Polsce z ciekawością popatruje na duże przeszklenia, które do tej pory kojarzyć się tylko mogły z budynkami o charakterze komercyjnym. (więcej…)

Continue Reading

Sitemap

Biznes

Polecamy