Connect with us

Dom i Wnętrze

Narożnik ogrodowy uzupełniający miejsce wypoczynkowe

Published

on

Znalezienie odpowiednich mebli ogrodowych może zająć nam nieco czasu – wynika to przede wszystkim z faktu, jak wiele interesujących kompletów znajdziemy dzisiaj w sklepach stacjonarnych i internetowych. Przygotowując się do takich zakupów powinniśmy nie tylko zastanowić się nad tym, co jest nam potrzebne, ale również mieć na uwadze to, aby meble były odpowiednio zabezpieczone przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi. Od czego zacząć poszukiwania?

Znajdź idealny mebel dla siebie

Przede wszystkim warto zastanowić się, jakie meble okażą się najlepsze dla nas. Czy potrzebujemy niewielkiego zestawu, złożonego z kilku foteli i stolika kawowego, czy raczej kompletu bardziej rozbudowanego? Interesującą propozycja jest narożnik ogrodowyw formie kompletu modułowego, w którym każdy z elementów posiada niewielkie złączki. Takie elementy możemy wykorzystać pojedynczo lub tez połączyć je, aby stworzyć obszerną sofę narożną. Meble modułowe to interesująca nowość na polskim rynku – z pewnością docenią je osoby kreatywne, które stale pragną zmian w przestrzeni wypoczynkowej i nie lubią nudy.

Koniecznie zwracaj uwagę na tworzywa!

Bardzo ważne jest to, aby meble ogrodowe były wykonane z materiałów wysokiej klasy. Muszą być odporne na zmienne warunki atmosferyczne, wysokie i niskie temperatury, wilgoć, silne promieniowanie słoneczne. Wśród najchętniej wybieranych tworzyw wymienia się przede wszystkim aluminium malowane proszkowo. Tworzone z niego stelaże są stabilne, nie koślawią się i nie są podatne na wnikanie rdzy. Na stelażach aluminiowych najczęściej układane są poduszki i siedziska tapicerowane tkaninami hydrofobowymi. W kompletach znajdziemy także funkcjonalne stoliki kawowe. Meble modułowe świetnie sprawdzą się zarówno w ogrodach, jak i na obszernych tarasach.

Dom i Wnętrze

Nowoczesne okna, czyli czym charakteryzują się duże przeszklenia

Published

on

Nowoczesne okna na dobre rozgościły się, jeżeli chodzi o rynek stolarki okiennej. Coraz więcej osób w Polsce z ciekawością popatruje na duże przeszklenia, które do tej pory kojarzyć się tylko mogły z budynkami o charakterze komercyjnym. (więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Jakie łóżka ogrodowe wybrać na taras?

Published

on

Łóżka ogrodowe są obecnie jednymi z najchętniej wybieranych, kiedy mowa o aranżacji funkcjonalnej przestrzeni ogrodowej czy tarasowej. Łóżka ogrodowe to nic innego jak leżanki ogrodowe, które dostępne są w nowatorskiej, odświeżonej wersji. Meble takie z pewnością sprawdzą się w czasie lata – dzięki nim możliwe będzie korzystanie z uroków odpoczynku blisko natury. Czym zaskoczą nas takie meble? (więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Kuchnie – miejsce, które ma przyciągać

Published

on

Coraz większa liczba osób zdaje sobie sprawę z tego, że kuchnie są takimi pomieszczeniami, które mają przyciągać domowników do siebie. To one mają sprawić, że nawet najbardziej zagorzali przeciwnicy gotowania, w końcu będą chcieli przełamać swoją niechęć do tego typu działań. (więcej…)

Continue Reading

Polecamy