Connect with us

Motoryzacja

Wypowiedzenie OC po złomowaniu – czy to ma sens?

Published

on

Złomowanie pojazdy to etap, który prędzej czy później czeka każdy samochód. Złomowanie może być efektem zaniedbania stanu technicznego samochodu, ale też uszkodzeń, których naprawa znacząco przewyższa wartość pojazdu. Co z OC w wypadku złomowania? Czy wypowiedzenie OC po złomowaniu ma sens?

Kiedy przysługuje nam wypowiedzenie OC po złomowaniu?

Decyzja o złomowaniu pojazdu zapada najczęściej wtedy, kiedy po kolizji czy wypadku koszty naprawy przewyższają realną wartość samochodu. Złomowanie to również opcja dla pojazdów starszych, w których koszty utrzymania (ubezpieczenie, etc.) przewyższają jego wartość. Złomowanie samochodu ma także sens w przypadku samochodów starszych i stale psujących się. Właściciele są świadomi, że pojazd taki będzie ciężko sprzedać – złomowanie wydaje się najbardziej rozsądną opcją.

Jak wygląda proces złomowania? Na stacji demontażu należy zgłosić się z pojazdem oraz dowodem osobistym, dowodem rejestracyjnym lub  dokumentem zastępczym dla samochodu. Konieczne jest też dostarczenie tablic rejestracyjnych i karty pojazdu. Jeśli nie masz tych dokumentów, trzeba będzie wybrać się po ich kopie do wydziału komunikacji. Złomowanie może zlecić wyłącznie właściciel pojazdu lub też osoba przez niego upoważniona. Co z OC? Czy możliwe jest wypowiedzenie OC po złomowaniu?

Wypowiedzenie OC po złomowaniu – krok po kroku

Wypowiedzenie OC po złomowaniu jest jak najbardziej możliwe – konieczne jest jednak spełnienie kilku warunków. Złomowanie musi mieć miejsce na stacji demontażu, a właściciel samochodu musi otrzymać stosowane zaświadczenie o demontażu. Konieczne jest też wyrejestrowanie samochodu – dopiero z tymi dokumentami można iść do towarzystwa ubezpieczeniowego na wypowiedzenie OC po złomowaniu. Wysokość zwrotu z polisy obliczana jest przez ubezpieczyciela.

Motoryzacja

Pewny serwis samochodów dostawczych i ciężarowych

Published

on

Samochody dostawcze i ciężarowe znajdujące się w danej firmie przewozowej bardzo często potrzebują specjalistycznej pomocy. Niestety posiadając dużą flotę samochodów ciężarowych bardzo często któryś z nich potrzebuje pomocy. A to złapana guma, awaria silnika czy lekka stłuczka, która uniemożliwia kontynuowanie podróży. Kierowcy w takich sytuacjach nie powinni być zdani tylko i wyłącznie na siebie. Pewny serwis samochodów dostawczych i ciężarowych to miejsce, które wesprze ich w najtrudniejszych chwilach. (więcej…)

Continue Reading

Motoryzacja

Telematyka floty samochodów ciężarowych

Published

on

Nowoczesna telematyka floty samochodów ciężarowych jest oprogramowaniem, które potrafi odmienić życie przedsiębiorcy zarządzającego własną firmą przewozową o 180 stopni. Jest to związane z pomocą na wielu płaszczyznach pozwalając na optymalizację ekonomii firmy, a także poprawę jej bezpieczeństwa. Telematyka floty samochodów ciężarowych to w dzisiejszych czasach obowiązek, z którego wręcz warto skorzystać. (więcej…)

Continue Reading

Motoryzacja

Oleje do motocykli. Ponad 40 produktów, które zapewnią odpowiednią ochronę przed tarciem i zanieczyszczeniami. Sprawdź je na DbamToMam.pl

Published

on

Tak, jak w przypadku silników samochodowych, tak i w jednośladach sercem jest jednostka napędowa. To ona zapewnia najlepsze osiągi, a zaburzona jej praca powoduje, że z jazdy na motocyklu nie będzie frajdy. Z tego właśnie powodu należy zawczasu zadbać o wymianę oleju i wybrać preparat, który będzie łączył w sobie dobre smarowanie elementów z odpowiednim chłodzeniem. Zobacz nasze propozycje olejów motocyklowych, których baza i skład ma znaczenie. (więcej…)

Continue Reading

Sitemap

Biznes

Polecamy

https://www.gama-sklep.com.pl/a/209-ciemny-salon-aranzacje https://www.gama-sklep.com.pl/a/107-najmodniejsze-kolory-sypialni https://www.gama-sklep.com.pl/a/17-niskie-komody-do-salonu