Connect with us

Motoryzacja

Wypowiedzenie OC po złomowaniu – czy to ma sens?

Published

on

Złomowanie pojazdy to etap, który prędzej czy później czeka każdy samochód. Złomowanie może być efektem zaniedbania stanu technicznego samochodu, ale też uszkodzeń, których naprawa znacząco przewyższa wartość pojazdu. Co z OC w wypadku złomowania? Czy wypowiedzenie OC po złomowaniu ma sens?

Kiedy przysługuje nam wypowiedzenie OC po złomowaniu?

Decyzja o złomowaniu pojazdu zapada najczęściej wtedy, kiedy po kolizji czy wypadku koszty naprawy przewyższają realną wartość samochodu. Złomowanie to również opcja dla pojazdów starszych, w których koszty utrzymania (ubezpieczenie, etc.) przewyższają jego wartość. Złomowanie samochodu ma także sens w przypadku samochodów starszych i stale psujących się. Właściciele są świadomi, że pojazd taki będzie ciężko sprzedać – złomowanie wydaje się najbardziej rozsądną opcją.

Jak wygląda proces złomowania? Na stacji demontażu należy zgłosić się z pojazdem oraz dowodem osobistym, dowodem rejestracyjnym lub  dokumentem zastępczym dla samochodu. Konieczne jest też dostarczenie tablic rejestracyjnych i karty pojazdu. Jeśli nie masz tych dokumentów, trzeba będzie wybrać się po ich kopie do wydziału komunikacji. Złomowanie może zlecić wyłącznie właściciel pojazdu lub też osoba przez niego upoważniona. Co z OC? Czy możliwe jest wypowiedzenie OC po złomowaniu?

Wypowiedzenie OC po złomowaniu – krok po kroku

Wypowiedzenie OC po złomowaniu jest jak najbardziej możliwe – konieczne jest jednak spełnienie kilku warunków. Złomowanie musi mieć miejsce na stacji demontażu, a właściciel samochodu musi otrzymać stosowane zaświadczenie o demontażu. Konieczne jest też wyrejestrowanie samochodu – dopiero z tymi dokumentami można iść do towarzystwa ubezpieczeniowego na wypowiedzenie OC po złomowaniu. Wysokość zwrotu z polisy obliczana jest przez ubezpieczyciela.

Continue Reading

Motoryzacja

Dobre ubezpieczalnie samochodowe

Published

on

Czy można powiedzieć, że któreś towarzystwo ubezpieczeniowe jest najlepsze? Oczywiście, że nie. Wszystko bowiem zależne jest od tego, jakie oczekiwania mają poszczególni klienci. Warto poznać w pierwszej kolejności ubezpieczalnie samochodowe,  aby móc wyrobić sobie o nich pewną opinię. (więcej…)

Continue Reading

Motoryzacja

Znaczenie pochodzenia części samochodowych

Published

on

Znaczenie pochodzenia części samochodowych

Bez względu na to, jakiego rodzaju części samochodowe są nam potrzebne to, skąd je weźmiemy, nie pozostaje wcale bez znaczenia. Na co powinniśmy zatem szczególnie uważać?

(więcej…)

Continue Reading

Motoryzacja

Jak zdać prawo jazdy w Warszawie?

Published

on

Jak zdać prawo jazdy w Warszawie?

Zdając egzamin na prawo jazdy w jakimkolwiek dużym mieście trzeba przygotować się na dodatkowe trudności. Poruszanie się po takich miastach, szczególnie w godzinach szczytu, może być niemałym wyzwaniem dla każdego kierowcy. Mimo wszystko jednak warto zdawać prawo jazdy w Warszawie, szczególnie jeśli ktoś i tak mieszka w tym mieście. W końcu młody kierowca musi szybko przywyknąć do codzienności, jaka czeka go później na ulicach miasta. (więcej…)

Continue Reading

Sitemap

Biznes

Polecamy