Connect with us

Motoryzacja

Wypowiedzenie OC po złomowaniu – czy to ma sens?

Published

on

Złomowanie pojazdy to etap, który prędzej czy później czeka każdy samochód. Złomowanie może być efektem zaniedbania stanu technicznego samochodu, ale też uszkodzeń, których naprawa znacząco przewyższa wartość pojazdu. Co z OC w wypadku złomowania? Czy wypowiedzenie OC po złomowaniu ma sens?

Kiedy przysługuje nam wypowiedzenie OC po złomowaniu?

Decyzja o złomowaniu pojazdu zapada najczęściej wtedy, kiedy po kolizji czy wypadku koszty naprawy przewyższają realną wartość samochodu. Złomowanie to również opcja dla pojazdów starszych, w których koszty utrzymania (ubezpieczenie, etc.) przewyższają jego wartość. Złomowanie samochodu ma także sens w przypadku samochodów starszych i stale psujących się. Właściciele są świadomi, że pojazd taki będzie ciężko sprzedać – złomowanie wydaje się najbardziej rozsądną opcją.

Jak wygląda proces złomowania? Na stacji demontażu należy zgłosić się z pojazdem oraz dowodem osobistym, dowodem rejestracyjnym lub  dokumentem zastępczym dla samochodu. Konieczne jest też dostarczenie tablic rejestracyjnych i karty pojazdu. Jeśli nie masz tych dokumentów, trzeba będzie wybrać się po ich kopie do wydziału komunikacji. Złomowanie może zlecić wyłącznie właściciel pojazdu lub też osoba przez niego upoważniona. Co z OC? Czy możliwe jest wypowiedzenie OC po złomowaniu?

Wypowiedzenie OC po złomowaniu – krok po kroku

Wypowiedzenie OC po złomowaniu jest jak najbardziej możliwe – konieczne jest jednak spełnienie kilku warunków. Złomowanie musi mieć miejsce na stacji demontażu, a właściciel samochodu musi otrzymać stosowane zaświadczenie o demontażu. Konieczne jest też wyrejestrowanie samochodu – dopiero z tymi dokumentami można iść do towarzystwa ubezpieczeniowego na wypowiedzenie OC po złomowaniu. Wysokość zwrotu z polisy obliczana jest przez ubezpieczyciela.

Motoryzacja

Dopasowane części do samochodów DAF

Published

on

W przypadku biznesu transportowego i posiadania sporej ilości ciężarówek przedsiębiorca będzie musiał prędzej czy później skorzystać z usług hurtowni posiadającej rozmaite części samochodowe. Samochody marki DAF są na tyle popularne, że istnieje kilka hurtowni, które posiadają praktycznie wszystkie części dostosowane do modeli samochodów DAF. Przykładem jest hurtownia DBK Parts, która posiada najróżniejsze części do ciężarówek, które pozwalają na kontynuowanie jazdy samochodu w bezpieczny sposób. Bardzo często części do ciężarówek są poszukiwane po wypadkach bądź wewnętrznych usterkach pojazdów.

(więcej…)

Continue Reading

Motoryzacja

Poleasingowe samochody dostawcze na sprzedaż

Published

on

Samochody ciężarowe i dostawcze w stanie używanym są bardzo chodliwym towarem. W dobie dzisiejszych wydatków mało która firma decyduje się na zakup nowych samochodów ciężarowych z salonu ze względu na ich ogromne koszty. Jednak istnieje pewna gama samochodów używanych, która jest tańsza i bardzo dobra pod względem jakościowym. Jest nią gama samochodów poleasingowych. Giełda z używanymi dostawczymi, np po leasingu jest obleganym miejscem, w którym można w szybki sposób pozyskać takie pojazdy za korzystną cenę.

(więcej…)

Continue Reading

Motoryzacja

Jazda samochodem nigdy nie była przyjemniejsza! Praktyczne porady

Published

on

Jazda samochodem jest dla wielu ludzi ważnym elementem codzienności. Wymaga ona jednak nie tylko dobrej kondycji kierowcy, ale również komfortowych warunków, które wpływają na samopoczucie i bezpieczeństwo podczas jazdy. Jednym z najważniejszych czynników wpływających na komfort jazdy jest izolacja termoakustyczna samochodu. Jakie są dostępne rozwiązania?

(więcej…)

Continue Reading

Sitemap

Biznes

Polecamy

https://grybow24.pl/2022/12/jakie-auto-wybrac-by-nie-przeplacac-za-oc/ https://beesafe.pl/porady/odstapienie-od-umowy-kupna-samochodu/ https://pandeo.pl/modny-naroznik-modulowy-technorattan/