Connect with us

Motoryzacja

Wypowiedzenie OC po złomowaniu – czy to ma sens?

Published

on

Złomowanie pojazdy to etap, który prędzej czy później czeka każdy samochód. Złomowanie może być efektem zaniedbania stanu technicznego samochodu, ale też uszkodzeń, których naprawa znacząco przewyższa wartość pojazdu. Co z OC w wypadku złomowania? Czy wypowiedzenie OC po złomowaniu ma sens?

Kiedy przysługuje nam wypowiedzenie OC po złomowaniu?

Decyzja o złomowaniu pojazdu zapada najczęściej wtedy, kiedy po kolizji czy wypadku koszty naprawy przewyższają realną wartość samochodu. Złomowanie to również opcja dla pojazdów starszych, w których koszty utrzymania (ubezpieczenie, etc.) przewyższają jego wartość. Złomowanie samochodu ma także sens w przypadku samochodów starszych i stale psujących się. Właściciele są świadomi, że pojazd taki będzie ciężko sprzedać – złomowanie wydaje się najbardziej rozsądną opcją.

Jak wygląda proces złomowania? Na stacji demontażu należy zgłosić się z pojazdem oraz dowodem osobistym, dowodem rejestracyjnym lub  dokumentem zastępczym dla samochodu. Konieczne jest też dostarczenie tablic rejestracyjnych i karty pojazdu. Jeśli nie masz tych dokumentów, trzeba będzie wybrać się po ich kopie do wydziału komunikacji. Złomowanie może zlecić wyłącznie właściciel pojazdu lub też osoba przez niego upoważniona. Co z OC? Czy możliwe jest wypowiedzenie OC po złomowaniu?

Wypowiedzenie OC po złomowaniu – krok po kroku

Wypowiedzenie OC po złomowaniu jest jak najbardziej możliwe – konieczne jest jednak spełnienie kilku warunków. Złomowanie musi mieć miejsce na stacji demontażu, a właściciel samochodu musi otrzymać stosowane zaświadczenie o demontażu. Konieczne jest też wyrejestrowanie samochodu – dopiero z tymi dokumentami można iść do towarzystwa ubezpieczeniowego na wypowiedzenie OC po złomowaniu. Wysokość zwrotu z polisy obliczana jest przez ubezpieczyciela.

Motoryzacja

„Podstawy do Znaków” – Opowieść o Ekologicznych Strażnikach Dróg

Published

on

„Podstawy do Znaków” – Opowieść o Ekologicznych Strażnikach Dróg

Był sobie raz przemysł, który zbudował swoje królestwo na betonie i stali. Ale wśród tych stalowych gigantów, drobne, lecz niezwykłe elementy – „podstawy do znaków” – rozpoczęły swoją cichą rewolucję.

Bohaterowie z Recyklingu

W tej opowieści, „podstawy do tablic drogowych” są niczym bohaterowie. Niepozorni, a jednak niezwykle istotni. Wykonani z materiałów odzyskanych, stają się strażnikami ekologicznej równowagi. W ich świecie, każdy fragment metalu czy plastiku ma swoją drugą szansę.

Tańczące ze Znakami

W rytmie miast i autostrad, te podstawy do znaków drogowych tańczą wśród samochodów i ludzi. Są jak tancerze, którzy z wdziękiem i elegancją pokazują nam drogę, nie zapominając o swojej misji ochrony środowiska.

Odkryj więcej o podstawach z recyklingu i ich tajemniczym tańcu z naturą.

Continue Reading

Motoryzacja

Dla firmy lepiej wynajmować transport – korzyści dla przedsiębiorców

Published

on

Wynajem transportu stał się popularnym rozwiązaniem dla wielu firm, które potrzebują regularnego przewozu towarów. Zamiast inwestować w zakup własnej floty pojazdów, coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na wynajem, co przynosi wiele korzyści pod względem finansowym i operacyjnym. Dla firmy lepiej wynajmować transport, który dostosowuje się pod dane zamówienia i okres czasu, w którym pojazd będzie najpotrzebniejszy. (więcej…)

Continue Reading

Motoryzacja

Dopasowane części do samochodów DAF

Published

on

W przypadku biznesu transportowego i posiadania sporej ilości ciężarówek przedsiębiorca będzie musiał prędzej czy później skorzystać z usług hurtowni posiadającej rozmaite części samochodowe. Samochody marki DAF są na tyle popularne, że istnieje kilka hurtowni, które posiadają praktycznie wszystkie części dostosowane do modeli samochodów DAF. Przykładem jest hurtownia DBK Parts, która posiada najróżniejsze części do ciężarówek, które pozwalają na kontynuowanie jazdy samochodu w bezpieczny sposób. Bardzo często części do ciężarówek są poszukiwane po wypadkach bądź wewnętrznych usterkach pojazdów.

(więcej…)

Continue Reading

Sitemap

Biznes

Polecamy

ldude.pl inc.org ishcourse.pl