Motoryzacja
Wypowiedzenie OC po złomowaniu – czy to ma sens?

Złomowanie pojazdy to etap, który prędzej czy później czeka każdy samochód. Złomowanie może być efektem zaniedbania stanu technicznego samochodu, ale też uszkodzeń, których naprawa znacząco przewyższa wartość pojazdu. Co z OC w wypadku złomowania? Czy wypowiedzenie OC po złomowaniu ma sens?
Kiedy przysługuje nam wypowiedzenie OC po złomowaniu?
Decyzja o złomowaniu pojazdu zapada najczęściej wtedy, kiedy po kolizji czy wypadku koszty naprawy przewyższają realną wartość samochodu. Złomowanie to również opcja dla pojazdów starszych, w których koszty utrzymania (ubezpieczenie, etc.) przewyższają jego wartość. Złomowanie samochodu ma także sens w przypadku samochodów starszych i stale psujących się. Właściciele są świadomi, że pojazd taki będzie ciężko sprzedać – złomowanie wydaje się najbardziej rozsądną opcją.
Jak wygląda proces złomowania? Na stacji demontażu należy zgłosić się z pojazdem oraz dowodem osobistym, dowodem rejestracyjnym lub dokumentem zastępczym dla samochodu. Konieczne jest też dostarczenie tablic rejestracyjnych i karty pojazdu. Jeśli nie masz tych dokumentów, trzeba będzie wybrać się po ich kopie do wydziału komunikacji. Złomowanie może zlecić wyłącznie właściciel pojazdu lub też osoba przez niego upoważniona. Co z OC? Czy możliwe jest wypowiedzenie OC po złomowaniu?
Wypowiedzenie OC po złomowaniu – krok po kroku
Wypowiedzenie OC po złomowaniu jest jak najbardziej możliwe – konieczne jest jednak spełnienie kilku warunków. Złomowanie musi mieć miejsce na stacji demontażu, a właściciel samochodu musi otrzymać stosowane zaświadczenie o demontażu. Konieczne jest też wyrejestrowanie samochodu – dopiero z tymi dokumentami można iść do towarzystwa ubezpieczeniowego na wypowiedzenie OC po złomowaniu. Wysokość zwrotu z polisy obliczana jest przez ubezpieczyciela.
Motoryzacja
Dopasowane części do samochodów DAF

W przypadku biznesu transportowego i posiadania sporej ilości ciężarówek przedsiębiorca będzie musiał prędzej czy później skorzystać z usług hurtowni posiadającej rozmaite części samochodowe. Samochody marki DAF są na tyle popularne, że istnieje kilka hurtowni, które posiadają praktycznie wszystkie części dostosowane do modeli samochodów DAF. Przykładem jest hurtownia DBK Parts, która posiada najróżniejsze części do ciężarówek, które pozwalają na kontynuowanie jazdy samochodu w bezpieczny sposób. Bardzo często części do ciężarówek są poszukiwane po wypadkach bądź wewnętrznych usterkach pojazdów.
Motoryzacja
Poleasingowe samochody dostawcze na sprzedaż

Samochody ciężarowe i dostawcze w stanie używanym są bardzo chodliwym towarem. W dobie dzisiejszych wydatków mało która firma decyduje się na zakup nowych samochodów ciężarowych z salonu ze względu na ich ogromne koszty. Jednak istnieje pewna gama samochodów używanych, która jest tańsza i bardzo dobra pod względem jakościowym. Jest nią gama samochodów poleasingowych. Giełda z używanymi dostawczymi, np po leasingu jest obleganym miejscem, w którym można w szybki sposób pozyskać takie pojazdy za korzystną cenę.
Motoryzacja
Jazda samochodem nigdy nie była przyjemniejsza! Praktyczne porady

Jazda samochodem jest dla wielu ludzi ważnym elementem codzienności. Wymaga ona jednak nie tylko dobrej kondycji kierowcy, ale również komfortowych warunków, które wpływają na samopoczucie i bezpieczeństwo podczas jazdy. Jednym z najważniejszych czynników wpływających na komfort jazdy jest izolacja termoakustyczna samochodu. Jakie są dostępne rozwiązania?
-
Dom i Wnętrze5 lat ago
Zadaszenia tarasu – sposób na otwarcie wnętrz
-
Ciekawe5 lat ago
Wanny prostokątne – zalety i zastosowanie
-
Dom i Wnętrze5 lat ago
Krzesła tapicerowane – idealne do salonu
-
Dom i Wnętrze5 lat ago
Domy szkieletowe – wybuduj dom niskim kosztem
-
Ciekawe4 lata ago
Skitouring – czas zacząć przygodę!
-
Ciekawe3 lata ago
Ubezpieczenia, które podnoszą nasz komfort życia
-
Ciekawe5 lat ago
Meble Fameg – klasyka i retro w najlepszym wydaniu
-
Dom i Wnętrze5 lat ago
Jakie meble do ogrodu wybrać?