Connect with us

Motoryzacja

Jak sprawdzić, czy auto nie jest kradzione? Podpowiadamy!

Published

on

Kupno samochodu na rynku wtórnym wiąże się ze sporym ryzykiem. Niestety, wśród sprzedawców nie brakuje oszustów żerujących na niewiedzy czy naiwności klientów. Przez brak ostrożności możemy stać się świeżo upieczonymi właścicielami samochodu z nielegalnego źródła. Zanim podpiszesz umowę kupna-sprzedaży, powinieneś dokładnie sprawdzić stan techniczny i prawny samochodu, który Cię interesuje. Jak sprawdzić, czy auto nie jest kradzione? Sprawdź!

Podpowiadamy, jak sprawdzić, czy auto nie jest kradzione

Zastanawiasz się, jak sprawdzić, czy auto nie jest kradzione? Wbrew pozorom prześledzenie historii konkretnego pojazdu nie jest skomplikowane! Wszystkie dane dotyczące danego samochodu gromadzone są w specjalnym systemie – Centralnej Ewidencji Pojazdów. Z myślą o osobach pragnących bezpiecznie kupować auta na rynku wtórnym Ministerstwo Spraw Wewnętrznych uruchomiło usługę Historia Pojazdu. Logując się do systemu, uzyskasz dostęp do wszystkich najważniejszych informacji (badań technicznych, przebiegu, wypadkowości, ewentualnych luk w polisach ubezpieczeniowych) oraz sprawdzisz, czy sprzedający faktycznie ma upoważnienie do tego typu operacji.

Jak zalogować się do systemu?

Aby uzyskać wgląd do historii pojazdu, właściciel samochodu musi udostępnić Ci numer VIN, numer rejestracyjny i datę pierwszej rejestracji. Wszystkie te dane znajdują się w dowodzie rejestracyjnym. Jeśli z jakiś względów zbywca odmawia współpracy, lepiej zrezygnować  z dalszych negocjacji. Kupując samochód o niejasnym statusie prawnym, możesz sprowadzić na siebie kłopoty.  Na baczności powinny mieć się szczególnie osoby kupujące samochód sprowadzany zza granicy. W takim przypadku ryzyko kupna kradzionego wozu znacząco wzrasta.

 

 

 

 

Motoryzacja

Dla firmy lepiej wynajmować transport – korzyści dla przedsiębiorców

Published

on

Wynajem transportu stał się popularnym rozwiązaniem dla wielu firm, które potrzebują regularnego przewozu towarów. Zamiast inwestować w zakup własnej floty pojazdów, coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na wynajem, co przynosi wiele korzyści pod względem finansowym i operacyjnym. Dla firmy lepiej wynajmować transport, który dostosowuje się pod dane zamówienia i okres czasu, w którym pojazd będzie najpotrzebniejszy. (więcej…)

Continue Reading

Motoryzacja

Dopasowane części do samochodów DAF

Published

on

W przypadku biznesu transportowego i posiadania sporej ilości ciężarówek przedsiębiorca będzie musiał prędzej czy później skorzystać z usług hurtowni posiadającej rozmaite części samochodowe. Samochody marki DAF są na tyle popularne, że istnieje kilka hurtowni, które posiadają praktycznie wszystkie części dostosowane do modeli samochodów DAF. Przykładem jest hurtownia DBK Parts, która posiada najróżniejsze części do ciężarówek, które pozwalają na kontynuowanie jazdy samochodu w bezpieczny sposób. Bardzo często części do ciężarówek są poszukiwane po wypadkach bądź wewnętrznych usterkach pojazdów.

(więcej…)

Continue Reading

Motoryzacja

Poleasingowe samochody dostawcze na sprzedaż

Published

on

Samochody ciężarowe i dostawcze w stanie używanym są bardzo chodliwym towarem. W dobie dzisiejszych wydatków mało która firma decyduje się na zakup nowych samochodów ciężarowych z salonu ze względu na ich ogromne koszty. Jednak istnieje pewna gama samochodów używanych, która jest tańsza i bardzo dobra pod względem jakościowym. Jest nią gama samochodów poleasingowych. Giełda z używanymi dostawczymi, np po leasingu jest obleganym miejscem, w którym można w szybki sposób pozyskać takie pojazdy za korzystną cenę.

(więcej…)

Continue Reading

Sitemap

Biznes

Polecamy