Connect with us

Motoryzacja

Jak sprawdzić, czy auto nie jest kradzione? Podpowiadamy!

Published

on

Kupno samochodu na rynku wtórnym wiąże się ze sporym ryzykiem. Niestety, wśród sprzedawców nie brakuje oszustów żerujących na niewiedzy czy naiwności klientów. Przez brak ostrożności możemy stać się świeżo upieczonymi właścicielami samochodu z nielegalnego źródła. Zanim podpiszesz umowę kupna-sprzedaży, powinieneś dokładnie sprawdzić stan techniczny i prawny samochodu, który Cię interesuje. Jak sprawdzić, czy auto nie jest kradzione? Sprawdź!

Podpowiadamy, jak sprawdzić, czy auto nie jest kradzione

Zastanawiasz się, jak sprawdzić, czy auto nie jest kradzione? Wbrew pozorom prześledzenie historii konkretnego pojazdu nie jest skomplikowane! Wszystkie dane dotyczące danego samochodu gromadzone są w specjalnym systemie – Centralnej Ewidencji Pojazdów. Z myślą o osobach pragnących bezpiecznie kupować auta na rynku wtórnym Ministerstwo Spraw Wewnętrznych uruchomiło usługę Historia Pojazdu. Logując się do systemu, uzyskasz dostęp do wszystkich najważniejszych informacji (badań technicznych, przebiegu, wypadkowości, ewentualnych luk w polisach ubezpieczeniowych) oraz sprawdzisz, czy sprzedający faktycznie ma upoważnienie do tego typu operacji.

Jak zalogować się do systemu?

Aby uzyskać wgląd do historii pojazdu, właściciel samochodu musi udostępnić Ci numer VIN, numer rejestracyjny i datę pierwszej rejestracji. Wszystkie te dane znajdują się w dowodzie rejestracyjnym. Jeśli z jakiś względów zbywca odmawia współpracy, lepiej zrezygnować  z dalszych negocjacji. Kupując samochód o niejasnym statusie prawnym, możesz sprowadzić na siebie kłopoty.  Na baczności powinny mieć się szczególnie osoby kupujące samochód sprowadzany zza granicy. W takim przypadku ryzyko kupna kradzionego wozu znacząco wzrasta.

 

 

 

 

Motoryzacja

Pewny serwis samochodów dostawczych i ciężarowych

Published

on

Samochody dostawcze i ciężarowe znajdujące się w danej firmie przewozowej bardzo często potrzebują specjalistycznej pomocy. Niestety posiadając dużą flotę samochodów ciężarowych bardzo często któryś z nich potrzebuje pomocy. A to złapana guma, awaria silnika czy lekka stłuczka, która uniemożliwia kontynuowanie podróży. Kierowcy w takich sytuacjach nie powinni być zdani tylko i wyłącznie na siebie. Pewny serwis samochodów dostawczych i ciężarowych to miejsce, które wesprze ich w najtrudniejszych chwilach. (więcej…)

Continue Reading

Motoryzacja

Telematyka floty samochodów ciężarowych

Published

on

Nowoczesna telematyka floty samochodów ciężarowych jest oprogramowaniem, które potrafi odmienić życie przedsiębiorcy zarządzającego własną firmą przewozową o 180 stopni. Jest to związane z pomocą na wielu płaszczyznach pozwalając na optymalizację ekonomii firmy, a także poprawę jej bezpieczeństwa. Telematyka floty samochodów ciężarowych to w dzisiejszych czasach obowiązek, z którego wręcz warto skorzystać. (więcej…)

Continue Reading

Motoryzacja

Oleje do motocykli. Ponad 40 produktów, które zapewnią odpowiednią ochronę przed tarciem i zanieczyszczeniami. Sprawdź je na DbamToMam.pl

Published

on

Tak, jak w przypadku silników samochodowych, tak i w jednośladach sercem jest jednostka napędowa. To ona zapewnia najlepsze osiągi, a zaburzona jej praca powoduje, że z jazdy na motocyklu nie będzie frajdy. Z tego właśnie powodu należy zawczasu zadbać o wymianę oleju i wybrać preparat, który będzie łączył w sobie dobre smarowanie elementów z odpowiednim chłodzeniem. Zobacz nasze propozycje olejów motocyklowych, których baza i skład ma znaczenie. (więcej…)

Continue Reading

Sitemap

Biznes

Polecamy