Connect with us

Zdrowie i Uroda

Co zamiast peruki?

Published

on

Wydawać by się mogło, że w dobie ekstrawaganckich fryzur, mody na golenie głowy na łyso i strzyżenie na jeża, ilość włosów na głowie staje się mniej istotna. Nic bardziej mylnego. Dla wielu ludzi rzadkie włosy i bezwłose miejsca typu zakola to nie lada kłopot.

Peruka i tupecik

Przez wiele lat jedynym ratunkiem dla osób, którym z różnych względów wypadały włosy były peruki z włosów naturalnych lub znacznie tańsze, sztuczne. Przy mniejszych ubytkach sprawdzał się anegdotyczny tupecik. Niejednemu właścicielowi tego przedmiotu przytrafiło się, że tupecik zsunął się odsłaniając łysinę lub w pośpiechu został nałożony odwrotnie, tworząc abstrakcyjną kompozycję na czubku głowy. Czasem stosowano tzw zaczeski, dzięki którym można było zakryć ubytek na szczycie głowy. Jednak wystarczył silniejszy podmuch wiatru, by i ta fryzura sprawiała właścicielowi kłopot i niejednokrotnie bywała wstydliwym problemem.

Przeszczep włosów

Współczesna medycyna przyszła z pomocą tym, którzy najczęściej z powodu choroby, stracili włosy. Opracowano receptury szamponów wspomagających porost włosów i stymulujących pracę cebulek włosowych. W skrajnych wypadkach na ratunek przychodzi specjalistyczna transplantacja włosów. Zabieg taki wykonywany jest w wielu klinikach. Przeszczep włosów Warszawa to jedno z haseł, które wyszukują osoby potrzebujące porady w sprawie jakości swojego owłosienia na głowie. W następnej kolejności znajdą się transplantacja włosów Warszawa oraz klinika włosów Warszawa.

Zalety i wady zabiegu

Na co mogą liczyć osoby decydujące się na zabieg transplantacji włosów? Sam zabieg polega na przeszczepieniu mieszków włosowych z tych miejsc na ciele, które nie ulegają łysieniu. Efekt uzyskany w wyniku transplantacji jest trwały i utrzymuje się do końca życia. Wadą zabiegu jest fakt, że włosy nie są tak gęste jak w młodości, zatem metoda ta może nie zadowolić kobiet, które włosom zazwyczaj poświęcają więcej uwagi niż mężczyźni. Stąd też zabiegi wykonuje się znacznie częściej na męskich głowach, które też znacznie częściej łysieją. Zabiegi transplantacji włosów u kobiet wykonywanie są w klinice włosów wówczas, gdy uległy one wypadkowi, a skóra głowy została zniszczona mechanicznie. W takiej sytuacji każda ilość włosów zda się lepsza od szpecącej łysiny. Przed podjęciem decyzji o transplantacji włosów należy koniecznie dobrze ją przemyśleć i zasięgnąć rady specjalistów. Ich dane znajdziemy wpisując w wyszukiwarce przeszczep włosów Warszawa, klinika włosów Warszawa lub transplantacja włosów Warszawa.

Continue Reading
Advertisement

Zdrowie i Uroda

Badanie USG 3D w ciąży

Published

on

Badanie USG 3D w ciąży

W okresie ciąży każda kobieta przynajmniej trzykrotnie powinna wykonać badanie USG. Podstawowym badaniem jest USG 2D. Coraz częściej jednak istnieje możliwość wykonania także USG 3D. Takie badanie ma w swojej ofercie klinika Medfemina. (więcej…)

Continue Reading

Zdrowie i Uroda

Leczenie raka szyjki macicy

Published

on

Leczenie raka szyjki macicy

Szpital Medfemina to miejsce, w którym każda kobieta może liczyć na opiekę medyczną na najwyższym poziomie. To prywatna placówka, która znajduje się we Wrocławiu. Tym, co ją wyróżnia jest niezwykle szeroki wachlarz usług. Na pomoc mogą tu liczyć między innymi te kobiety, których problemem jest rak szyjki macicy. (więcej…)

Continue Reading

Zdrowie i Uroda

Manicure hybrydowy

Published

on

Manicure hybrydowy staje się coraz bardziej popularny wśród kobiet ceniących sobie metody zdobienia paznokci. Warto dowiedzieć się więcej na temat tego procesu zdobienia paznokci po to by zwiększyć swoją wiedzę na ten temat i po to, by nadążać za nowymi trendami. Kosmetologia rozwija się w naszym kraju bardzo intensywnie, pojawiają się coraz to nowe metody zdobienia paznokci, które zyskują sympatia klientek i miłośniczek stylizacji paznokci.
(więcej…)

Continue Reading

Polecamy