Connect with us

Zdrowie i Uroda

Co zamiast peruki?

Published

on

Wydawać by się mogło, że w dobie ekstrawaganckich fryzur, mody na golenie głowy na łyso i strzyżenie na jeża, ilość włosów na głowie staje się mniej istotna. Nic bardziej mylnego. Dla wielu ludzi rzadkie włosy i bezwłose miejsca typu zakola to nie lada kłopot.

Peruka i tupecik

Przez wiele lat jedynym ratunkiem dla osób, którym z różnych względów wypadały włosy były peruki z włosów naturalnych lub znacznie tańsze, sztuczne. Przy mniejszych ubytkach sprawdzał się anegdotyczny tupecik. Niejednemu właścicielowi tego przedmiotu przytrafiło się, że tupecik zsunął się odsłaniając łysinę lub w pośpiechu został nałożony odwrotnie, tworząc abstrakcyjną kompozycję na czubku głowy. Czasem stosowano tzw zaczeski, dzięki którym można było zakryć ubytek na szczycie głowy. Jednak wystarczył silniejszy podmuch wiatru, by i ta fryzura sprawiała właścicielowi kłopot i niejednokrotnie bywała wstydliwym problemem.

Przeszczep włosów

Współczesna medycyna przyszła z pomocą tym, którzy najczęściej z powodu choroby, stracili włosy. Opracowano receptury szamponów wspomagających porost włosów i stymulujących pracę cebulek włosowych. W skrajnych wypadkach na ratunek przychodzi specjalistyczna transplantacja włosów. Zabieg taki wykonywany jest w wielu klinikach. Przeszczep włosów Warszawa to jedno z haseł, które wyszukują osoby potrzebujące porady w sprawie jakości swojego owłosienia na głowie. W następnej kolejności znajdą się transplantacja włosów Warszawa oraz klinika włosów Warszawa.

Zalety i wady zabiegu

Na co mogą liczyć osoby decydujące się na zabieg transplantacji włosów? Sam zabieg polega na przeszczepieniu mieszków włosowych z tych miejsc na ciele, które nie ulegają łysieniu. Efekt uzyskany w wyniku transplantacji jest trwały i utrzymuje się do końca życia. Wadą zabiegu jest fakt, że włosy nie są tak gęste jak w młodości, zatem metoda ta może nie zadowolić kobiet, które włosom zazwyczaj poświęcają więcej uwagi niż mężczyźni. Stąd też zabiegi wykonuje się znacznie częściej na męskich głowach, które też znacznie częściej łysieją. Zabiegi transplantacji włosów u kobiet wykonywanie są w klinice włosów wówczas, gdy uległy one wypadkowi, a skóra głowy została zniszczona mechanicznie. W takiej sytuacji każda ilość włosów zda się lepsza od szpecącej łysiny. Przed podjęciem decyzji o transplantacji włosów należy koniecznie dobrze ją przemyśleć i zasięgnąć rady specjalistów. Ich dane znajdziemy wpisując w wyszukiwarce przeszczep włosów Warszawa, klinika włosów Warszawa lub transplantacja włosów Warszawa.

Continue Reading
Advertisement

Zdrowie i Uroda

Czy dziecko jest zdrowe?

Published

on

Czy dziecko jest zdrowe?

Każdy przyszły rodzic chciałby wiedzieć, czy jego dziecko urodzi się zdrowe. Obecnie medycyna daje ogromne możliwości, jeśli chodzi o sprawdzanie zdrowia nienarodzonego jeszcze dziecka. Znajdują się wśród nich testy genetyczne. Trzeba jednak pamiętać, że nie wszystkie są bezpieczne dla dziecka. Kobiety, które chcą dowiedzieć się, czy ich maluch nie jest dostępny chorobą genetyczną, a jednocześnie nie chcą stwarzać zagrożenia dla dziecka powinny postawić na badanie testem Nifty. (więcej…)

Continue Reading

Zdrowie i Uroda

Odchudzanie z głową

Published

on

W okresie zimowym znaczna część z nas decyduje się na wprowadzenie w życie radykalnych zmian. Nowy rok dla wielu kobiet jest motywacją do zadbania o swoją sylwetkę. Co zrobić, aby odchudzanie przyniosło satysfakcjonujące efekty? Sprawdź nasze rady! (więcej…)

Continue Reading

Zdrowie i Uroda

Nowoczesne badania prenatalne

Published

on

Nowoczesne badania prenatalne

Współczesna medycyna posiada mnóstwo narzędzi do kontrolowania stanu zdrowia kobiety w ciąży oraz jej nienarodzonego dziecka. Badania prenatalne odgrywają niezwykle istotną rolę w życiu wielu przyszłych matek. Są one bardzo ważne przede wszystkim z punktu widzenia potencjalnych chorób, z jakimi dziecko może się urodzić. (więcej…)

Continue Reading

Polecamy