Connect with us

Ciekawe

MVP – sposób nie tylko na oszczędzenie czasu

Published

on

MVP polecane jest nie tylko wszystkim startupom – chociaż w ich przypadku sprawdza się najlepiej. Minimum viable product to doskonała koncepcja dla tych przyszłych przedsiębiorców, którzy nie wiedzą, czy ich pomysł na produkt/usługę znajdzie odwzorowanie w rynku.

Cechy MVP

MVP Development, jakie realizowane jest m.in. przez 10Clouds, może okazać się doskonałym pomysłem na sam początek. Aby tak się jednak mogło stać, należy poznać najważniejsze cechy MVP. Po to, aby być pewnym tego, że zastosowanie tej koncepcji będzie miało faktycznie sens.

Lista najważniejszych cech MVP to:

 • możliwość udoskonalenia produktu – to nie ten moment, który polega na opracowaniu danej rzeczy, ale na jego wzbogacaniu o kolejne zalety;
 • MVP należy postrzegać jako technikę rozwojową;
 • podstawowe funkcje – takie, jakie z czasem będą dalej rozwijane w kolejnych fazach;
 • proces budowania-> pomiaru-> pętli – najpierw produkt jest tworzony, poddawany pomiarowi (ocenie przez klientów), którzy to wyrażają swoją opinię w specjalnych ankietach, jakie trafiają do przedsiębiorcy, zataczając tym samym pętle. 

Zalety MVP

Cechy zostały poznane. Czas na to, aby przekonać się do minimum viable product. Pomogą w tym poszczególne zalety, jakie zostały potwierdzone przez osoby już bazujące na MVP:

 • możliwość przetestowania własnego pomysłu, bez konieczności angażowania wielkich kosztów;
 • ciągły rozwój produktu, który pomoże osiągnąć w końcu wyżej niż satysfakcjonujący poziom;
 • możliwość ciągłego udoskonalania swojego zespołu;
 • intensywna praca nad czymś, co ma sens, co trafiło do serc klientów, a nie wręcz odwrotnie – praca nad czymś, co i tak nie zostanie zrozumiane przez rynek odbiorców;
 • możliwość przyciągnięcia inwestorów na bardzo wczesnym etapie;
 • możliwość nawiązania ciągłej współpracy z potencjalnymi konsumentami, którzy pomogą stworzyć coś idealnego, mającego odwzorowanie w potrzebach rynkowych;
 • poszerzanie bazy użytkowników;
 • wykonywanie badań rynkowych odnoszących się do preferowanych tendencji przez konsumentów;
 • możliwość szybkiego poznania opinii potencjalnych użytkowników.

Czy takie zalety są w stanie faktycznie skłonić do wprowadzenie w życie MVP? Jak najbardziej. Aczkolwiek, zawsze należy dążyć do dopasowania minimum viable product do możliwości swoich klientów. Po to, aby być pewnym tego, że wszystko będzie przebiegało bez najmniejszego zarzutu. Pozostaje mieć tylko nadzieje, że powstała koncepcja faktycznie będzie odwzorowaniem potrzeb rynkowych obecnych konsumentów. 

 

Continue Reading

Ciekawe

Ksef, czyli Krajowy System e-Faktur. Jakie zmiany czekają przedsiębiorców? 

Published

on

Krajowy System e-Faktur, który ma być znaczącym ułatwieniem dla przedsiębiorców, wszedł w życiu z początkiem 2022 roku. Na razie dobrowolnie i w fazie testów. Docelowo obligatoryjnie zacznie działać w 2023 roku. Platforma ta, która została wprowadzona przez Ministerstwo Finansów, należy do ogólnokrajowego programu informatycznego. Celem jej jest przyspieszenie i usprawnienie obiegu dokumentacji firmowej i założenia ma być to kolejny krok do e-administracji w naszym kraju. Za pomocą Ksef każdy przedsiębiorca może wystawiać i przesyłać faktury ustrukturyzowane. Ale nie tylko. Dowiedz się więcej o tym innowacyjnym programie. (więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Czujniki magnetyczne – zasady działania i zastosowanie

Published

on

Czujniki magnetyczne to niewielkie detektory, które znajdują zastosowanie w wielu dziedzinach życia. Najprościej ujmując są to urządzenia, które wykorzystują działanie pola magnetycznego. Jakie są rodzaje czujników magnetycznych i do czego wykorzystuje się te urządzenia?
(więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Zalety posiadania bocznych drzwi do garażu

Published

on

Zalety posiadania bocznych drzwi do garażu

O garażu myślimy przede wszystkim jako o tej przestrzeni, w której można przechowywać auto nie troszcząc się nieustannie o to, czy jest ono rzeczywiście bezpieczne. Jest to jednak również miejsce, które niejednokrotnie zmienia się w przydomowy warsztat. (więcej…)

Continue Reading

Sitemap

Biznes

Polecamy