Connect with us

Ciekawe

MVP – sposób nie tylko na oszczędzenie czasu

Published

on

MVP polecane jest nie tylko wszystkim startupom – chociaż w ich przypadku sprawdza się najlepiej. Minimum viable product to doskonała koncepcja dla tych przyszłych przedsiębiorców, którzy nie wiedzą, czy ich pomysł na produkt/usługę znajdzie odwzorowanie w rynku.

Cechy MVP

MVP Development, jakie realizowane jest m.in. przez 10Clouds, może okazać się doskonałym pomysłem na sam początek. Aby tak się jednak mogło stać, należy poznać najważniejsze cechy MVP. Po to, aby być pewnym tego, że zastosowanie tej koncepcji będzie miało faktycznie sens.

Lista najważniejszych cech MVP to:

 • możliwość udoskonalenia produktu – to nie ten moment, który polega na opracowaniu danej rzeczy, ale na jego wzbogacaniu o kolejne zalety;
 • MVP należy postrzegać jako technikę rozwojową;
 • podstawowe funkcje – takie, jakie z czasem będą dalej rozwijane w kolejnych fazach;
 • proces budowania-> pomiaru-> pętli – najpierw produkt jest tworzony, poddawany pomiarowi (ocenie przez klientów), którzy to wyrażają swoją opinię w specjalnych ankietach, jakie trafiają do przedsiębiorcy, zataczając tym samym pętle. 

Zalety MVP

Cechy zostały poznane. Czas na to, aby przekonać się do minimum viable product. Pomogą w tym poszczególne zalety, jakie zostały potwierdzone przez osoby już bazujące na MVP:

 • możliwość przetestowania własnego pomysłu, bez konieczności angażowania wielkich kosztów;
 • ciągły rozwój produktu, który pomoże osiągnąć w końcu wyżej niż satysfakcjonujący poziom;
 • możliwość ciągłego udoskonalania swojego zespołu;
 • intensywna praca nad czymś, co ma sens, co trafiło do serc klientów, a nie wręcz odwrotnie – praca nad czymś, co i tak nie zostanie zrozumiane przez rynek odbiorców;
 • możliwość przyciągnięcia inwestorów na bardzo wczesnym etapie;
 • możliwość nawiązania ciągłej współpracy z potencjalnymi konsumentami, którzy pomogą stworzyć coś idealnego, mającego odwzorowanie w potrzebach rynkowych;
 • poszerzanie bazy użytkowników;
 • wykonywanie badań rynkowych odnoszących się do preferowanych tendencji przez konsumentów;
 • możliwość szybkiego poznania opinii potencjalnych użytkowników.

Czy takie zalety są w stanie faktycznie skłonić do wprowadzenie w życie MVP? Jak najbardziej. Aczkolwiek, zawsze należy dążyć do dopasowania minimum viable product do możliwości swoich klientów. Po to, aby być pewnym tego, że wszystko będzie przebiegało bez najmniejszego zarzutu. Pozostaje mieć tylko nadzieje, że powstała koncepcja faktycznie będzie odwzorowaniem potrzeb rynkowych obecnych konsumentów. 

 

Continue Reading

Biznes

Bezpieczeństwo twojego dziecka – inwestycja w przyszłość

Published

on

Bezpieczeństwo twojego dziecka – inwestycja w przyszłość

W życiu rodzica nie ma nic cenniejszego niż zdrowie i bezpieczeństwo dziecka. To inwestycja w przyszłość, która przynosi spokój umysłu i pewność, że robimy wszystko, by chronić nasze pociechy. W tym kontekście warto rozważyć ubezpieczenie szkolne dla dziecka.

Chronić to znaczy kochać

Ubezpieczenia szkolne to nie tylko sucha polisa i umowa z firmą ubezpieczeniową. To przede wszystkim wyraz troski i dbałości o nasze dzieci. Kiedy decydujemy się na ubezpieczenie szkolne dla dziecka, pokazujemy, że zależy nam na jego bezpieczeństwie i komforcie podczas nauki i zabawy w murach placówki edukacyjnej.

Bezpieczeństwo to fundament szczęśliwego dzieciństwa

Wspomnienia z dzieciństwa często kształtują nas przez całe życie. Dlatego tak ważne jest, aby były one pozytywne. Chroniąc nasze dzieci przed nieprzewidzianymi wypadkami i ich skutkami, dajemy im możliwość pełnego i bezpiecznego korzystania z dziecięcych radości. Ubezpieczenie NNW szkolne zapewnia wsparcie w sytuacjach kryzysowych, pomagając rodzicom w radzeniu sobie z nieoczekiwanymi wyzwaniami.

Dlaczego warto zdecydować się na ubezpieczenie szkolne?

Oprócz oczywistych korzyści związanych z ochroną zdrowia i finansami, ubezpieczenie szkolne może też przynieść wiele innych korzyści. Współpraca z renomowaną firmą ubezpieczeniową, jak Compensa, zapewnia nie tylko wsparcie w trudnych chwilach, ale również dostęp do specjalistów i doradców w zakresie ochrony zdrowia i bezpieczeństwa dzieci.

Inwestując w ubezpieczenie szkolne, inwestujesz w spokój i przyszłość swojego dziecka. To decyzja, która opłaci się na wiele sposobów, przynosząc korzyści zarówno w krótkiej, jak i długiej perspektywie czasowej.

Continue Reading

Ciekawe

Jak uformować niwaki?

Published

on

Efektowne niwaki odmienią charakter każdego ogrodu. Za ich pomocą można nadać przestrzeni orientalnego wyrazu. Warto wiedzieć, że rosnące już iglaki nadają się do formowania. Wbrew pozorom nie jest to tak skomplikowane zadanie, jak mogłoby się wydawać, jednak należy wykazać się cierpliwością i precyzją. Istotne jest również to, aby zaopatrzyć się w niezbędne przyrządy i akcesoria. Bez nich uzyskanie pożądanego efektu stanie się niemożliwe!
(więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Poszukujesz narzędzia do przeprowadzenia spotkań lub promocji usług? Tablice szkolne i kredowe znajdziesz w ofercie sklepu Wally!

Published

on

Tablice suchościeralne lub kredowe mają wiele zastosowań. Wykorzystywane są w salach lekcyjnych lub wykładowych do prowadzenia zajęć, w lokalach gastronomicznych do promowania menu lub w biurach do spotkań zespołowych. Wszędzie tam, gdzie zachodzi potrzeba wymiany informacji, nauki bądź zabawy, tablice sprawdzą się idealnie. W sklepie online z artykułami biurowymi i dekoracyjnymi Wally występuje wiele modeli tablic, które nieodłącznie kojarzą się ze szkołą. Pełnią rolę dekoracyjną, ale i praktycznego narzędzia, które swobodnie dopasujesz do swoich potrzeb. Zapraszamy do zakupów! (więcej…)

Continue Reading

Polecamy