Connect with us

Ciekawe

Rower miejski – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Published

on

Zakup nowego roweru miejskiego to bardzo często duży wydatek, dlatego też warto postawić na takie modele, które będą nam sprawnie służyć przez wiele długich lat użytkowania. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla wszystkich tych osób, które w najbliższym czasie planują zakup nowego roweru, ale niestety nie mają zielonego pojęcia na co zwrócić szczególną uwagę.

Porządna rama

W pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na ramę, a dokładniej mówiąc na sam materiał z którego jest wykonana. W dzisiejszych czasach największym zainteresowaniem cieszą się rowery miejskie z ramami stalowymi i aluminiowymi, które można znaleźć w każdym profesjonalnym sklepie. Aluminiowe ramy charakteryzują się zdecydowanie mniejszą wagą, ale to stalowe ramy dostarczają więcej komfortu podczas jazdy. Wybierając rowery miejskie pamiętać należy również o tym, że nie zawsze będzie można przechowywać je w garażu. Osoby, które muszą wnosić rower na wysokie piętra, powinny zwracać uwagę właśnie na wagę, która w tym przypadku będzie miała kolosalne znaczenie.

Wyposażenie dodatkowe

W nowoczesnych rowerach miejskich bardzo duże znaczenie ma także dodatkowe wyposażenie. Rowery miejskie muszą być przede wszystkim bardzo użyteczne i funkcjonalne, dlatego też mile widziane są błotniki, bagażniki, podpórki i oświetlenie. Kobiety powinny postawić na rowery, które wyposażone są w pojemny koszyk na zakupy. Przydać mogą się także specjalne gadżety, dzięki którym będzie można zabezpieczyć rower miejski przed złodziejami. W dzisiejszych czasach bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się modele, które mają osłonki na łańcuch, dzięki którym można uniknąć ewentualnemu ubrudzeniu nogawek.

Napęd ma znaczenie

W rowerach miejskich bardzo ważną rolę odgrywa oczywiście napęd. Osoby, które rzadko jeżdżą na rowerze i nie są rowerowymi majsterkowiczami, powinny postawić na napęd bezobsługowy. Godne uwagi są przede wszystkim modele z biegami w piaście, które są praktycznie bezawaryjne. W mieście wystarczą w zupełności 3 biegi.

Wygodna kierownica

Jak powszechnie wiadomo bardzo charakterystyczną cechą rowerów miejskich jest kierownica. Popularna jaskółka jest bardzo mocno wypięta i wyprofilowana w taki sposób, aby dłonie rowerzysty układały się równolegle do ramy. W nowoczesnych rowerach miejskich kierownica bardzo często ustawiona jest wyżej, dzięki czemu zapewniona jest stabilna i co najważniejsze wyprostowana pozycja podczas jazdy. Dobra kierownica znacząco poprawia komfort jazdy, dlatego też warto poszukać modelu, który w 100% zaspokoi nasze indywidualne preferencje.

Więcej informacji znajdziesz na stronie rowery miejskie

Continue Reading

Ciekawe

Czujniki magnetyczne – zasady działania i zastosowanie

Published

on

Czujniki magnetyczne to niewielkie detektory, które znajdują zastosowanie w wielu dziedzinach życia. Najprościej ujmując są to urządzenia, które wykorzystują działanie pola magnetycznego. Jakie są rodzaje czujników magnetycznych i do czego wykorzystuje się te urządzenia?
(więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Zalety posiadania bocznych drzwi do garażu

Published

on

Zalety posiadania bocznych drzwi do garażu

O garażu myślimy przede wszystkim jako o tej przestrzeni, w której można przechowywać auto nie troszcząc się nieustannie o to, czy jest ono rzeczywiście bezpieczne. Jest to jednak również miejsce, które niejednokrotnie zmienia się w przydomowy warsztat. (więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

W jaki sposób najlepiej ustawić antenę telewizyjną?

Published

on

Na pewno każdy z was chciałby odbierać program telewizyjny możliwie jak najlepiej i jak najdokładniej.

(więcej…)

Continue Reading

Polecamy