Connect with us

Technologia

Mycie samochodu zimą – jak robić to poprawnie?

Published

on

Znaczna część osób twierdzi, że mycie samochodu zimą może przynieść więcej szkody niż pożytku. Faktem jest, że podczas silnych mrozów karoseria jest bardziej narażona na niszczenie. Jednak, warto mieć świadomość, że odpowiednio wykonane mycie wcale nie musi prowadzić do uszkodzeń lakieru ani elementów nadwozia. Jak poprawnie myć samochód zimą? Sprawdź!

O tym warto pamiętać

Pierwszym etapem mycia auta jest usunięcie z niego miotełką wszystkich liści i piasku. Należy pamiętać o tym, aby wtłoczyć w zamki specjalny środek, który zapobiegnie zamarznięciu wody w jego wewnętrznej konstrukcji (zamki można również zakleić taśmą). Pierwszym etapem mycia powinno być dokładne wypłukanie samochodu wodą pod niskim ciśnieniem oraz, jeśli jest taka możliwość, użycie strumienia aktywnej piany, która rozpuści brud i ewentualnie lód. Kolejnym etapem jest standardowe mycie bezdotykowe. Bezpośrednio po myciu warto odstawić samochód do garażu. Jeśli nie masz takiej możliwości, poświęć trochę czasu na dokładne wytarcie miękką ściereczką uszczelek i szyb. Wszystkie uszczelki należy nasmarować wazeliną techniczną.

Zimą należy unikać mycia samochodu na myjniach automatycznych. Ostre, stwardniałe pod wpływem mrozu szczotki mogą porysować i uszkodzić lakier.

Dlaczego należy myć samochód zimą?

W okresie jesienno-zimowym dbanie o czystość pojazdu jest szczególnie istotne. Opady śniegu, deszcz i plucha na drodze sprawiają, że samochód znacznie szybciej się brudzi, co znacznie zmniejsza widoczność podczas jazdy, a zatem również bezpieczeństwo i komfort. Szczególną uwagę należy zwrócić na czystość lamp.

Zanim zaskoczą Cię mrozy

O samochód warto kompleksowo zadbać jeszcze przed zimą. Nie chcesz, aby spadające poniżej zera temperatury i zalegający na masce śnieg przyczyniały się  do niszczenia lakierowanej blachy? W takim razie przed nadejściem mrozów dokładnie nawoskuj samochód. Zabieg woskowania możesz wykonać samodzielnie (odpowiednie preparaty kupisz na stronie motopiema.pl) lub zlecić to zadanie specjalistom w serwisie.

Technologia

Czy już wiesz przy pomocy jakiej anteny będziesz odbierał telewizję?

Published

on

Wbrew pozorom wybór możliwie jak najlepszej anteny telewizyjnej nie jest czymś mało ważnym lub też banalnym.

(więcej…)

Continue Reading

Technologia

Bezpieczny odkup i trwałe niszczenie danych z dysków

Published

on

Tak, coraz częściej mówi się o tym, że odkup może wyjść wielu firmom na dobre. Tylko, że nie można zapominać o tym, iż równie ważne jest niszczenie danych. W szczególności, jeżeli ma się do czynienia z firmowymi dyskami, jakie można znaleźć w komputerach, czy też w laptopach. (więcej…)

Continue Reading

Technologia

Fixly – szybki sposób na znalezienie fachowca

Published

on

Znalezienie rzetelnego specjalisty od usług wcale nie musi być czasochłonne. Dzięki aplikacji mobilnej Fixly można to zrobić w kilka minut, zlecając remont, naprawę, transport czy jakąkolwiek inną usługę wykonawcy z polecenia.  (więcej…)

Continue Reading

Sitemap

Biznes

Polecamy

https://absenting.com.pl/ogrzewacz-tarasowy-twoja-oaza-ciepla-w-chlodne-dni/ azubezpieczenia.pl lbladdersymptoms.org